Teknoloji Haberleri

Samsung amiral gemileri için müjdeli haberi verdi!

Samsung, önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek amiral gemilerinde karşımıza çıkacak 10 nm 16 GB LPDDR5 teknolojisine sahip bellek modellerinin seri …

Samsung, önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek amiral gemilerinde karşımıza çıkacak 10 nm 16 GB LPDDR5 teknolojisine sahip bellek modellerinin seri üretimine başladı. Mobil donanım dünyasında bir ilk olan Samsung’un yeni bellekleri hakkındaki bilgilere yakın zamandan bakalım.

Samsung amiral gemileri için müjdeli haberi verdi!

Dünyanın En kaliteli yarı iletken üreticilerinden olan Samsung, mobil bellek pazarının ilk üçüncü nesil 10 nm (1z) sınıfı ve EUV (aşırı ultraviyole) tabanlı 16 GB LPDDR5 DRAM serisinin seri üretimine başlandığını açıkladı.

Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre, yeni nesil 10 nm 16 GB LPDDR5 DRAM, geçen yıl duyurulan 1y sınıfı 12 GB LPDDR5 DRAM belleğine göre yüzde 16 performans artışı sunacak. Yeni nesil bellekte veri transfer hızı 6400 MB/s seviyesine ulaşmış durumda.

Açıklamada dikkat çeken bir başka detay ise; 1z sınıfı yeni bellekler, 1y sınıfı belleklere göre yüzde 30 oranında daha ince bir yapıda bulunuyor. 5G ve yapay zeka teknolojileri için yüksek hızda veri transferi sağlayan yeni nesil bellekler, bağlantı ve otonom teknolojilerinin kullanımında da avantaj sağlayacak. Samsung, yeni 10 nm 16 GB LPDDR5 DRAM modellerinin ne zaman kullanılacağına dair bir açıklama yapmadı Lakin 2021 senesinde piyasada olacak amiral gemilerinde görebileceğimiz açıklandı.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ