Teknoloji Haberleri

Samsung Galaxy A51, iPhone’ları Geride Bıraktı, Durdurulamıyor!

Galaxy A51, piyasaya çıktığı zamanda iyi bir telefondu, hala da tercih edilmeye devam etmekte. Daha evvel de satış rekorları kırdığından …

Samsung Galaxy A51, iPhone’ları Geride Bıraktı, Durdurulamıyor!

Galaxy A51, piyasaya çıktığı zamanda iyi bir telefondu, hala da tercih edilmeye devam etmekte. Daha evvel de satış rekorları kırdığından bahsettiğimiz Galaxy A51, piyasaya çıkmasının üstünden 1 yıldan fazla olmasına karşın hala en çok satan mobil cihazlar içinde listenin başını çekiyor.

Bir pazar araştırma firması olan Omdia tarafından paylaşılan sayılara göre Galaxy A51, şu an dünyanın en çok satan 2’inci mobil cihazı konumunda. 2020 yılı ilk yarı raporlardında, Galaxy A51 tam 11.4 milyon ünite satış rakamı ile listede 2’inci sırada bulunuyor. İlk sıraya incelediğimizde ise, iPhone 11’i görürken, Apple’ın bu mobil cihazı 2020 ilk yarısı itibariyle tam 37.7 milyon adet satılmış.

Her ne kadar iPhone 11, Galaxy A51’den daha fazla satmış olsa da, telefon geri kalan tüm iPhone’ları gerisine takmış durumda. Apple’ın fiyat/performans modeli iPhone SE (2020) listede 5’inci sırada yer alırken, iPhone XR, iPhone 11 Pro Max de onu takip ediyor. iPhone 11 Pro ise, listenin sonunda.

Galaxy A51’i ise Xiaomi’nin 2 önemli yıldızı takip ediyor. Redmi Note 8 ve Redmi Note 8 Pro, hala önemli mobil cihazlar ve hala iyi satış sayıları elde ediyor. Lakin Xiaomi, yakın zamanda Redmi Note 9 ve Redmi Note 9 Pro modellerini de piyasaya çıkardı. Bakalım bu mobil cihazlarıyla da aynı başarıyı yakalayacak mı?

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ