Teknoloji Haberleri

Samsung Galaxy F41 özellikleri ve tasarımı sızdırıldı!

mobil cihaz pazarının ileri gelen markalarından biri olan Samsung’un yeni bir seri ile karşımıza çıkacağı ortaya çıkmıştı. Bu serinin de kamera …

Samsung Galaxy F41 özellikleri ve tasarımı sızdırıldı!

mobil cihaz pazarının ileri gelen markalarından biri olan Samsung’un yeni bir seri ile karşımıza çıkacağı ortaya çıkmıştı. Bu serinin de kamera odaklı geliştirileceği öğrenilmişti. Şimdi ise beklenen yeni ailenin ilk üyesi için bazı detaylar netlik kazandı. Samsung Galaxy F41 sahip olduğu özellikleri ve tasarımı sızdırıldı.

Samsung’un kamera odaklı yeni serisinin ilk mobil cihazı: Samsung Galaxy F41 olacak

Sahip olduğu model değişikliği ile tüketicilerin dikkatini çeken Samsung, bu kez de kamera odaklı Galaxy F41 ile rekabette öne çıkmayı hedefleyecek. orta düzeyte konumlanacak bu cihazın birçok detayı şimdiden gün yüzüne çıktı.

İlk olarak dikkat çeken sızıntı mobil cihazın tasarımı oldu. Markanın diğer modellerinden alıştığımız damla çentik yapısıyla karşımıza çıkan cihazın sızan görselini aşağıda görebilirsiniz.

Samsung Galaxy F41 sahip olduğu özellikleri için dün sızdırılan bilgilerde ekran detayları bulunuyordu. Lakin kısaca üstünden geçmek gerekirse; cihazın ekran çözünürlüğü FHD+, DPI değeri de 420 olacak. bunun yanısıra telefon AMOLED teknolojisiyle karşımıza çıkacak.

mobil cihaz Exynos 9611 işlemcisinden gücünü alacak. Bu işlemciyi markanın; Galaxy M31 ve A51 modellerinde de göze çarpıyor. 10 nm üretim sürecinden çıkan ve 8 çekirdekli yapıya sahip Exynos 9611’de 2,3 GHz saat hızında Cortex A73 ve 1,7 GHz hızında Cortex A53 çekirdekleri bulunuyor. çıkan haberlere göre mobil cihazın RAM kapasitesi de 6 GB olacak. bunun yanısıra Galaxy F41’in daha dün ortaya çıkan performans testini aşağıda görebilirsiniz.

Kamera odaklı olacak bu cihazın arka tarafında üçlü bir kurulum göze çarpıyor. Bu kameralar hakkındaki detaylar hala netlik kazanmadı. Lakin ana kameranın 64 Megapiksel çözünürlüğe sahip olacağı yaşandı.

Android 10 ile kutudan çıkması beklenen mobil cihazın fiyatı için beklenen aralık 200-270 dolar arası oldu. Tanıtım tarihi için hala resmi bir açıklama yapılmadı Lakin Galaxy F41 önümüzdeki ay resmi olarak duyurulabilir.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ