Teknoloji Haberleri

Samsung, Galaxy Note 20 Ultra ile ne Kadar Kar Ediyor? İşte Şaşırtan Oran

bu yılki Galaxy S20 serisi, Samsung’un şuana dek en çok satan amiral gemileri olmayacak Lakin bu, şirketin bolca kar etmediği anlamına gelmiyor …

Samsung, Galaxy Note 20 Ultra ile ne Kadar Kar Ediyor? İşte Şaşırtan Oran

bu yılki Galaxy S20 serisi, Samsung’un şuana dek en çok satan amiral gemileri olmayacak Lakin bu, şirketin bolca kar etmediği anlamına gelmiyor. Benzer biçimde Galaxy Note 20 serisi de Samsung’un kasasına önemli katkıda bulunuyor. Şimdi ise Counterpoint Research uzman kişilerı, tek bir Galaxy Note 20 Ultra’nın 128GB sürümünün şirkete 548 dolara mal olduğunu tahmin etti.

Counterpoint Research’ün raporunda Galaxy Note 20 Ultra’nın Exynos 990 sürümünün fiyatından bahsedilmese de, donanımın ortalama yüzde 70’inin Samsung tarafından üretilmesi, Snapdragon işlemcili modele göre daha çok kar edilmesini sağlıyor. Aşağıdaki tablolar, Galaxy Note 20 Ultra’nın üretim maliyetlerini ayrıntılı olarak gösteriyor.

Buna göre Samsung, Galaxy Note 20 Ultra ile yüzde 57 gibi bir kar sağlasa da bu büyük bir olasılıkla uzun sürmeyecek. Bu noktada şirketin amiral gemileri için çok büyük reklam bütçeleri ayırdığını da hatırlatmak gerekiyor. iPhone 12’nin tanıtılmasıyla Samsung’un önemli indirimler yapması bekleniyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ