Teknoloji Haberleri

Samsung Galaxy S20 FE özellikleri netlik kazanıyor!

Samsung tarafından yakın zamanda resmi olarak tanıtılması beklenen Galaxy S20 Fan Edition serisi için birçok sızıntı yaşanmıştı. Bu sızıntıların …

Samsung Galaxy S20 FE özellikleri netlik kazanıyor!

Samsung tarafından yakın zamanda resmi olarak tanıtılması beklenen Galaxy S20 Fan Edition serisi için birçok sızıntı yaşanmıştı. Bu sızıntıların daha sonra da 5G ve 4G desteğine sahip iki farklı opsiyonu olan Samsung Galaxy S20 FE sahip olduğu özellikleri, TENAA‘da görüldü ve birçok detay netlik kazandı.

Samsung Galaxy S20 FE 5G modeli için bazı detaylar netlik kazandı

Galaxy S10 Lite ve Note 10 Lite modellerinin daha sonra Samsung’un bir kez daha ‘Lite’ modeli ile karşımıza çıkacağı belli olmuştu. İlk aşamada ‘S20 Lite’ ismiyle gelmesi beklenen bu cihazın daha sonra ‘Fan Edition’ ismine sahip olacağı; 5G ve 4G olmak üzere de iki farklı opsiyonla tüketicilere sunulacağı belli olmuştu.

Şimdi ise 5G destekli Samsung Galaxy S20 FE sahip olduğu özellikleri TENAA’da göründü. İlk olarak mobil cihazın ekran sahip olduğu özellikleri gözleri üstüne topluyor. Cihaz; 6,5 inç büyüklüğe, 120 Hz tazeleme hızına ve Super AMOLED panele sahip bir ekranla geliyor. Bu ekranı koruyacak teknoloji ise Gorilla Glass 3 olacak.

Galaxy S20 FE işlemci tarafında da iki farklı versiyonla çıkacak. Bu iki işlemci ise; Exynos 990 ve Snapdragon 865 olacak. Cihazın donanım tarafındaki diğer sahip olduğu özellikleri TENAA’da görülmedi Lakin evvelki çıkan haberlere göre 6 GB RAM ve 128 GB depolama kapasitesine sahip olması bekleniyor.

Cihazın kamera sahip olduğu detaylarının de bazı detayları netlik kazandı. mobil cihazın arka tarafında üçlü bir kamera kurulumu göreceğiz. Bu kurulum; 12 Megapiksel ana kamera, 12 Megapiksel ultra geniş açı ve 8 Megapiksel telefoto lensten oluşacak. bunun yanısıra mobil cihazın ana kamerasının optik imaj sabitleme teknolojisine yani OIS desteğine sahip olacağı da belirlendi.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ