Teknoloji Haberleri

Samsung Galaxy S7 Format / Hard Reset Ayarları

Samsung Galaxy S7 Format / Hard Reset Ayarları

Samsung Galaxy S7 Format / Hard Reset Ayarları

             Samsung Galaxy S7’nin kullanıcılarına sunduğu telefonu eski ayarlarına geri döndürme imkanı ile pek çok işlemin de gerçekleşmesi mümkün oluyor. Herhangi bir nedenden telefonun performansının azalması, cihaza virüs bulaşması etkin yazılımlardan bazılarının çökmesi gibi çeşit çeşit sebepten dolayı kullanacağınız bu imkanla telefonu fabrika ayarlarını döndürebilir ve hard reset işlemini bahsedeceğimiz adımları uygulayarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada yani format işleminden önce dikkat etmeniz gereken bazı şeyler bulunmaktadır. Galaxy S7’nin içinde yer alan bilgileri sıfırlamadan önce iki durumu göz önünde bulundurmanız gerekmektir. İlk olarak format boyunca cihazın sahip olduğu pil gücünün bitmemesi için en az yüzde elli şarjının olmasını sağlamalı ve cihaz içerisinde bulunan dosyaları yeniden yükleyebilmek için bilgileri yedeklemelisiniz.

samsung-galaxy-s7

 

               Ardından uygulayacağınız ilk yöntem S7’yi fabrika ayarlarına döndürmektir. Telefon açıkken bile format atılmasını sağlayan bu işlem hard resete göre çok daha kolay bir işlemdir. Bunun için, Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla’ya gidin. Buradan Fabrika Ayarlarına Sıfırla seçeneğine dokunun.  Telefonu sıfırla > Herşeyi Sil adımlarından sonra cihazdaki tüm veriler ve bilgiler silinecek ve telefon kapanacaktır. Yeniden başlatıldığında tüm ayarlamaların sıfırlanmış olduğunu göreceksinizdir.

samsung-galaxy-s7-format

               İkinci yöntem ise S7 Hard Reset’tir. Özellikle kilit şifresinin unutulma durumunda, telefon çöktüğünde ya da ısınmadan kaynaklı açılmama durumlarında tercih edilen yöntemdir. Ancak ilk uygulanacak metoda göre daha zor olduğu söylenebilir. Fiziksel tuşlar yardımıyla belirli bir kombinasyonda hard reset atma gerçekleştirilir. Telefonunu kapatıp Ses Artırma + Ana Ekran tuşlarına basılı tutup telefonu açma düğmesine de basın. Telefon kurtarma ekranı açılınca “Wipe Data” kısmına gelin. Onaylamak için telefon açma tuşuna basmalısınız. Ardından onayı gerçekleştirmek için Yes olarak cevaplandırın. Yeniden başlatma ile reset işlemini tamamlayabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ