Teknoloji Haberleri

Samsung Galaxy Z Fold S, Surface Duo’dan “Kopya Çekecek”

Samsung, katlanabilir mobil cihaz yelpazesine şimdiden 3 telefon kattı. Galaxy Fold, Galaxy Z Flip ve Galaxy Z Fold 2 katlanabilir mobil …

Samsung Galaxy Z Fold S, Surface Duo’dan “Kopya Çekecek”

Samsung, katlanabilir mobil cihaz yelpazesine şimdiden 3 telefon kattı. Galaxy Fold, Galaxy Z Flip ve Galaxy Z Fold 2 katlanabilir mobil cihazlarını piyasaya süren Samsung, iddialara göre yeni modeller üstünde çalışmaya başlamış. Yeni modelin adının Galaxy Z Fold S olacağı söylenirken, Samsung bu mobil cihazında Microsoft’un Surface Duo’sundan esinlenecek.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’da @folduniverse tarafından yapılan paylaşıma göre Samsung, Galaxy Z Fold S adı verilen yeni katlanabilir mobil cihazında Microsoft’un Surface Duo benzer bir tasarımı ele alacak. Menteşe tasarımını her 2 yana da katlanabilir biçimde hazırlayacağı söylenen Samsung, Böylece Galaxy Z Fold S’in bir kitap gibi kullanılabilmesini sağlayacak ve öte yandan ekrana terse da katlanabilme olanağı tanıyacak.

Samsung rumored to have a 3rd foldable family member next year, tentatively known as Z Fold S.

It has got 360° hinge that enables outfold and infold and works similarly like the Surface Duo.

The Fold S is a fully single flexible OLED screen unlike the Surface Duo dual screen. pic.Sosyal paylaşım sitesi Twitter.com/S9HtkMQh20

— Fold Universe (@folduniverse) September 5, 2020

Bununla beraber Surface Duo’ya benzer bir menteşe sistemi üstünde uğraştığı söylenen Samsung’un,  ekranda ise kendi yolundan gideceği belirtiliyor. Samsung, Galaxy Z Fold S’te menteşe ile birleştirilmiş 2 ayrı ekran tercih etmek yerine, katlanabilir yapıda tek bir OLED panel kullanacak.

Tabiki Galaxy Z Fold S’i yakın zamanda göremeyeceğiz. mobil cihazın ismi de sahip olduğu özellikleri de zaman içinde netlik kazanacaktır. Samsung Galaxy Z Fold S tanıtım tarihi ise en erken 2021.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ