Teknoloji Haberleri

Samsung Galaxy Z Fold2 menteşe yapısının ayrıntıları

Samsung’un yeni katlanabilir mobil cihazı Galaxy Z Fold2 çok yakın bir zaman evvel tanıtıldı. Karşımıza gelişmiş sahip olduğu özellikleri …

Samsung Galaxy Z Fold2 menteşe yapısının ayrıntıları

Samsung’un yeni katlanabilir mobil cihazı Galaxy Z Fold2 çok yakın bir zaman evvel tanıtıldı. Karşımıza gelişmiş sahip olduğu özellikleri, tasarımı ve kamerasıyla çıkan Z Fold2’nin güçlü menteşe yapısının nasıl uğraştığını merak ettiniz mi? Yayımlanan bir video ile Samsung Galaxy Z Fold2 menteşe yapısı detaylandırılıyor. Burada mekanik olarak bir araya getirilmesinden, tercih edilen malzemeye kadar mobil cihazın menteşe yapısını merak edenlerin akıllarındaki sualler cevaplanmış oluyor.

Samsung Galaxy Z Fold2 menteşe yapısı

Özellikle katlanabilir mobil cihazlarda en mühim şey kesinlikle ekran ve menteşe yapısı. Ekranın esnek ve katlanmaya karşı dayanıklı olması gerekiyorken, menteşe yapısının da kapanıp açılmaya karşı uzun ömürlü olması gerekiyor.

Hâl böyle olunca da bu mobil cihazlarda tercih edilen bazı özel mekanikler önem arz ediyor. pek çok kişi tarafından da araştırılan bu menteşe yapısı için Samsung bir video yayınladı. Burada mobil cihazın menteşe yapısı hakkında bazı detaylar aktarılıyor.

Samsung’un ilk katlanabilir mobil cihazında sorunlar vardı bu sebeple şirket bu menteşe yapısının geliştirilmesi adına gerçekten dersine çalışmış görünüyor. Zira mobil cihazın menteşe yapısını güçlendirirken mobil cihazı da daha sağlam hale getirdi.

Telefonda tercih edilen Hideway menteşesinde yer alan mıknatıslı yapı, mobil cihazın dik kalabilmesini sağlıyor ve açıldığında hatalılıkla katlanmasının önüne geçiyor. ”Dual CAM Mechanism” olarak adlandırılan bu teknolojiyi anlatan videoda farklı noktalara da değiniliyor.

Telefonda Sweeper teknolojisine de yer veriliyor. Bu teknoloji aracılığıyla cihazın içine toz yahut diğer ufak parçacıkların girmesini önlemek için dayanıklı ve esneklik sağlayan bir yapıya yer veriliyor.

geniş bir şekilde olarak anlatılan videonun tamamını izlemek talep edenler için:

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ