Teknoloji Haberleri

Samsung Galaxy Z Fold2 Türkiye fiyatı aşikâr oldu

Katlanabilir yapısıyla salı günü tanıtılan ve sahip olduğu özellikleri belli olan Samsung Galaxy Z Fold2’nin dikkat çektiğini altını çizelim. Bir …

Katlanabilir yapısıyla salı günü tanıtılan ve sahip olduğu özellikleri belli olan Samsung Galaxy Z Fold2’nin dikkat çektiğini altını çizelim. Bir süredir sızıntılarla hakkında bazı detayları öğrendiğimiz; paylaşılan görsellerle tasarımını gördüğümüz bu telefon nihayet resmi olarak tanıtılmış oldu. mobil cihazın fiyatı da bir o kadar araştırılan konular içinde bulunuyor. İşte Samsung Galaxy Z Fold2 Türkiye fiyatı:

Samsung Galaxy Z Fold2 Türkiye fiyatı dudak uçaklatıyor

Öncelikle bir hatırlatma yapalım, katlanabilir mobil cihazlar yurt haricinde da oldukça yüksek sayılara ulaşıyor. Haliyle Türkiye’de vergiler işin içine girdiğinde ve kur farkından kaynaklı olarak sayılar iyice katlanıyor. Bu kapsamda Samsung Galaxy Z Fold2 Türkiye fiyatı oldukça yüksek.

Ön siparişe açılan cihazın açıklama kısmında şu yazıyor: ”Aylık 6 bin 666 TL, kredi geri ödeme bedeli ya da Değişim Kampanyası ile 19 bin 999 TL değil, 9 bin 999 TL‘den başlayan fiyatlarla!” yani ön siparişte bir kampanya yapan Samsung’un Aslını söylemek gerekirse yeni tanıtılan modeli 19 bin 999 TL olarak satışa sunulacak.

Bir de Galaxy Z Fold 2’yi 2 Eylül – 1 Ekim tarihleri içinde ön sipariş ile satın alan bireyler Galaxy Buds Live armağansiyle karşılaşacak.

mobil cihazın teknik detaylarını merak edenler için:

mobil cihazın tasarımı katlanabilir yapıda Note 20 gibi görünüyor. Mistik Siyah ve Mistik Bronz renkleriyle sunulan telefon tasarım hakkında şaşırtmıyor.

Katlanabilir mobil cihazın 6.2 inç büyüklüğünde bir AMOLED bir ekranı bulunuyor. Ana ekran tarafında karşımıza Infinity-O teknolojisi karşımıza çıkıyor. Bu ekran 7.6 inç büyüklüğünde ve ön ekran gibi AMOLED bir penele sahip. 120 Hz ekran yenileme hızına sahip olan cihaz, kullanıcısını bu düzeydeki fiyat skalasındaki modellerle yarışabilecek düzeyde.

Samsung Galaxy Z Fold 2’nin kamera sahip olduğu özelliklerinde ise karşımıza 12 Megapiksel çözünürlüğünde, f/1.8 diyafram açıklığına sahip bir ana kamera çıkıyor. Ana kameraya ek olarak 16 Megapiksel f/2.2 ultra geniş açı ve 12 Megapiksel f/2.4 telefoto kamera telefona eklenmiş. Bu kameralar ile 3X Hibrit yakınlaştırma yapılabiliyor.

Cihazın ön tarafında ise iki adet 10 Megapiksel çözünürlüğünde bir kamera bulunuyor. Cihaz gücünü Tabiki Qualcomm Snapdragon 865 Plus işlemcisinden alıyor. Şu anda daha çok amiral gemisi mobil cihazlarda ya da üst düzey mobil cihazlarda gördüğümüz bu işlemciye 12 GB RAM LPDDR5 bellek ile beraber 256 GB depolama alanı eşlik ediyor.

Bluetooth 5.1 bağlantı teknolojisini bünyesinde bulunduran cihaz, 802.11 a, b, g, n, ac, ax (Wi-Fi 6) kablosuz bağlantılarını kullanıyor.

Galaxy Z Fold2 beklendiği gibi süratli şarj desteğini bünyesinde bulunduruyor. mobil cihazın 4500 mAh büyüklüğünde olan bataryası 25W ile süratli şarj oluyor. Buna ek olarak 10W kablosuz şarjı da bu cihazın desteklediğini eklemekte yarar var.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ