Teknoloji Haberleri

Samsung hazır! Galaxy Tab Active 3 geliyor

Samsung Galaxy Tab Active 3 için beklenen haber geldi. Güney Koreli şirketin yeni tableti hem Bluetooth SIG sertifikasını hem de Wi-Fi Alliance …

Samsung hazır! Galaxy Tab Active 3 geliyor

Samsung Galaxy Tab Active 3 için beklenen haber geldi. Güney Koreli şirketin yeni tableti hem Bluetooth SIG sertifikasını hem de Wi-Fi Alliance belgesini almayı başardı. Böylece bu ürünün satışa sunulacağı kesinleşti.

4 gün evvel Bluetooth SIG sertifikasını alan Samsung’un şimdi de Wi-Fi Alliance ile el sıkışması oldukça dikkat çekti. Buradan hareketle 82 yıllık şirketin acele ettiğini aktarabiliriz. Üç farklı Galaxy Tab Active 3 modeli tasarlandı.

Samsung Galaxy Tab Active 3 hakkında elde edilen bilgiler neler?

SM-T570, SM-T575 ve SM-T577 şeklinde karşımıza çıkan bu 3 modelin içindeki esas farkın kablosuz bağlantı teknolojisi ile ilgili olduğu bilgisine ulaşıldı. Zira SM-T570 modelinde yalnızca Wi-Fi desteği olacak.

SM-T575 serisinin hem Wi-Fi hem de LTE teknolojisine ev sahipliği yapacağı açıklandı. SM-T577 isimli seride ise LTE teknolojisi ile çift SIM teknolojisi birleştirilecek. Bu ürünlerin hepsinde Android 10 tabanlı One UI yazılımı bulunacak.

Bluetooth 5.0 teknolojisi ile uyumlu bir biçimde çalışacağı belirtilen bu tabletlerin fiyat aralıkları hakkında herhangi bir bilgi mevcut değil. Galaxy Tab Active 2 ailesinin teknolojik yetkinlik yönünden en güçsüz olan modeli 500 dolar karşılığında satın alınabiliyordu.

Geçtiğimiz mayıs ayından beri üstünde çalışılan bu tabletlerin suya ve toza karşı dayanıklı olduğu, S Pen ile destekleneceği ve yerinden çıkartılabilen bir bataryaya sahip olacağı açıklandı.

Bu tablete Exynos 9810 işlemcisi güç verecek. Diğer teknik bilgileri elde etmek için biraz daha beklememiz gerekiyor. Son olarak bu tabletlerden bir tanesi Geekbench testinde görüntülenmişti ve o tablette 4 GB RAM bulunuyordu.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ