Teknoloji Haberleri

Samsung, Huawei’ye Satış Yapabilmek İçin ABD’den Müsaade Koparmaya Çalışıyor

Huawei’nin telefon ve telekom işi, Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin kısıtlamaları sebebiyle büyük bir tehlikeye girmiş durumda. şirketin …

Samsung, Huawei’ye Satış Yapabilmek İçin ABD’den Müsaade Koparmaya Çalışıyor

Huawei’nin telefon ve telekom işi, Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin kısıtlamaları sebebiyle büyük bir tehlikeye girmiş durumda. şirketin Samsung’tan DRAM yongası, NAND yongası gibi bileşenleri 15 Eylül’den bu yana alamayacağı biliniyor. Şimdi ise Samsung, Huawei’ye yarıiletken satabilmek için Amerika Birleşik Devletleri’den izin istedi.

Korea IT News’in iddiasına göre Samsung Electronics, Huawei’ye yarıiletken sağlamaya devam edebilmek için Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı’ndan izin istedi. Qualcomm, MediaTek ve SK Hynix’in de daha evvel benzer taleplerde yer aldığı biliniyor. Lakin Trump yönetiminin şu anki atmosferine bakılırsa izin çıkma ihtimali oldukça düşük.

Huawei, 2019 itibariyle Samsung’un en büyük beş yarıiletken müşterisinden bir tanesiydi. Samsung, yaşayacağı düşüşleri Apple, Oppo ve Vivo’ya daha çok satış yaparak telafi etmeyi planlıyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ