Teknoloji Haberleri

Samsung LCD tarafını TCL’ye sattı

Samsung Display, Suzhou LCD fabrikasını TCL Technology‘ye satışını gerçekleştirdi. Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung değişik cihazları …

Samsung Display, Suzhou LCD fabrikasını TCL Technology‘ye satışını gerçekleştirdi. Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung değişik cihazları için ekran paneli üreten, firmasın bir alt kolu olan Samsung Display, Çin’in Suzhou şehrinde yer alan LCD üretim tesisini TCL Technology‘ye sattığını açıkladı.

Samsung LCD tarafını TCL’ye sattı

Samsung zaten LCD panellerin üretimini bu yılın sonuna kadar durdurmayı planlıyordu. Şirket  LCD ekran yerine LED ve yeni nesil QD panellerin üretimine enerji harcamak istiyor. Samsung Display, ortalama 1 milyar dolarlık bir anlaşma ile TCL Technology’nin bir yan kuruluşu olan TCL Huaxing’e satmak için bir anlaşma imzaladığını açıkladı.

Samsung, fabrikada yer alan ortalama yüzde 60 hisseyi ve Suzhou fabrikasındaki üretim hattındaki yüzde 100 hisseyi TCL’ye devretti. Bu anlaşmanın daha sonra Samsung Display, 739 milyon dolar karşılığında TCL Huaxing’in yüzde 12.33 hissesini de satın aldı. Tesis, ayda maksimum 160 bin ekran üretimini gerçekleştirebiliyor ve şu anda ayda 120 bin LCD ekran işliyor. Tesis şu anda piyasadaki ürünler için 32 inç, 55 inç ve 65 inç paneller üretmek için kullanılıyor.

TCL yeni bir üretim tesisi açmadan ve fazla para harcamadan ekran üretiminde pazar payını genişletmeye çalışıyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ