Teknoloji Haberleri

Samsung’a Şok Wireless PowerShare Davası

Amerika Birleşik Devletleri’de bir Marshall bölgesi mahkemesinde açılan bir davada Samsung’un Wireless PowerShare teknolojisinin Rockwall’ın bir …

Samsung’a Şok  Wireless PowerShare Davası

Amerika Birleşik Devletleri’de bir Marshall bölgesi mahkemesinde açılan bir davada Samsung’un Wireless PowerShare teknolojisinin Rockwall’ın bir patentini ihlal ettiği ileri sürüldü.

ortalama 15 yıldır faaliyet gösteren Texas merkezli Rockwall hakkında çok fazla bilgi yer almıyor. Teksas Doğu Bölgesi Amerika Birleşik Devletleri Bölge Mahkemesi’nde açılan davada, Samsung’un cihazdan cihaza kablosuz şarj işlevi suçlanıyor. Samsung’un Wireless PowerShare teknolojisi 2015’te alınan bir patente sahip olduğundan, iddianın çok açık olduğunu söylemek mümkün değil. Samsung’un patentinin ilk olarak Güney Kore’de alındığını, bir sene sonra USPTO’ya gönderildiğini, 2017’de onaylanıp yayınlandığını belirtmekte yarar var.

Samsung’un tanıtmak için milyon dolarlar harcadığı Wireless PowerShare, Şubat 2019’da piyasaya sürülen Galaxy S10’un önemli sahip olduğu detaylarından biriydi.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ