Teknoloji Haberleri

Samsung’u Sevindiren Haber, İngiltere’den Geldi

Her ne kadar COVID-19 sebebi ile mobil cihaz satışları bu yıl oldukça düşüş göstermiş olsa da, Samsung, 2020’nin 2’inci çeyreğinde yüzde 18.5 …

Samsung’u Sevindiren Haber, İngiltere’den Geldi

Her ne kadar COVID-19 sebebi ile mobil cihaz satışları bu yıl oldukça düşüş göstermiş olsa da, Samsung, 2020’nin 2’inci çeyreğinde yüzde 18.5 Pazar payıyla dünyanın en büyük mobil cihaz markası olmayı başardı. Güney Koreli şirkete en büyük ilgi ise İngilizlerden gelmiş gibi görünüyor

Analiz firması Counterpoint Research‘ün yaptığı araştırmaya göre, araştırmaya katılanların büyük çoğunluğu Samsung’u tercih ediyor. Ankete katılanların tam yüzde 82’si bir sonraki mobil cihaz alışverişinde Samsung’u tercih ederken, Güney Koreli firması sırasıyla Apple ve Huawei takip ediyor.

Bunun yanı sıra pazar payı açısından şu an İngiltere pazarında Apple lider. İngiltere’de yüzde 50’lik pazar payına sahip olan Apple’ı yüzde 24 ile Samsung takip ediyor. Lakin görünen o ki, İngilizlerin büyük çoğunluğu bir sonraki mobil cihazlarını Apple’dan değil, Samsung’dan alacaklar. Tabiki Huawei de potada bulunuyor.

Counterpoint Research’te Kıdemli Analist Pavel Naiya, Samsung’un özellikle promosyonlarıyla başı çektiğini söylerken, İngiltere’de kullanıcıların satın alım tercihlerinde pil ömrü, fiyat ve malzeme kalitesinin büyük rol oynadığını ifade ediyor.

Samsung, kısa bir süre evvel Galaxy Note 20, Galaxy Note 20 Ultra ve Galaxy Z Flip 5G‘yi İngiltere’de de piyasaya sürdü. Önümüzdeki ay ise Galaxy Z Fold 2 5G‘yi satışa çıkartmayı düşünüyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ