Teknoloji Haberleri

Şarjı en uzun giden akıllı telefonlar 2020

Şarjı en uzun giden akıllı telefonlar 2020
Cep mobil cihazlarının her geçen yıl daha da “akıllılaşması” kullanan kişilerin bunun neticesinde pil ömründen feragat etmelerini gerektirdi. Eskiden tek şarjla bir hafta giden mobil cihazlar bugünlerde bazı zaman akşama bile zor yetişiyor.
Akıllı mobil cihazlar içinde en uzun batarya ömrüne sahip olan telefonlar hangileri?
Cep mobil cihazlarındaki son trendleri takip eden Phone Arena sitesine göre, günümüzde en büyük pile sahip olan cep mobil cihazı, 6000 miliamper saatlik kapasitesiyle Asus’un ROG II modeli. Lakin bir mobil cihazın sahip olduğu pil ömrünü yalnızca pilin kapasitesi belirlemiyor. Bunun yanı sıra ekranın büyüklüğü ve işlemcinin kapasitesi gibi etkenler de önemli bir rol oynuyor.
Phone Arena, mobil cihazların pil ömrünü karşılaştırmak için iki değişkeni sabitliyor. Öncelikle ekran gözalıcılığını yüzdelik üstünden değil, gözalıcılık birimi nit üstünden aynı seviyeye (200 nit) çekiyor. ardından mobil cihazlarda gmeşhurk yaşamdaki kullanımı taklit eden bir yazılım çalıştırıyor. Karşılaştırma sonuçlar Böylece elde ediliyor.
En uzun ömürlü telefon Motorola Moto G7 Max
Sitenin yaptığı ölçümlere göre en uzun süre dayanan telefon, durmadan 20 saatten fazla çalışabilen Motorola Moto G7 Max. Model, etkin pil kullanımıyla kendisine en yakın Xiaomi Mi Max 2’den neredeyse 3 saat fazla dayanabiliyor. Listede üçüncü sırada ise LG X Power modeli bulunuyor.
Listede ilk 10’da Samsung ve Apple’ın modellerinin bulunmaması gözleri üstüne topluyor. Apple’ın iPhone 11 modeli 13 saat 29 dakika ile listede 11’inci sırada yer alırken, Samsung En kaliteli performans gösteren Galaxy J7 modeli 13 saat 25 dakikayla hemen arkasından geliyor.
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ