Teknoloji Haberleri

Sonunda, Apple’ın Özel İphone Destekli AR Gözlük Üretimi Yolda.

Sonunda, Apple’ın Özel İphone Destekli AR Gözlük Üretimi Yolda.

Analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın  artırılmış gerçeklik gözlüklerinin üretimine bu yılın sonuna doğru başlayabileceğini belirtti. Tahminler,  yayınlanan bir raporda konum izleme ve ağ oluşturma işleri gibi bir çok işlevsel özelliğe sahip olacağını belirtiliyor.

Apple ilk artırılmış gerçeklik yazılımı ARKİT’i 2017’de piyasaya sürmesine rağmen, henüz herhangi bir özel AR donanımı üretmedi. Bunun yerine,  mevcut aygıtları için yazılımlar üzerinde çalışıyordu. Geçtiğimiz yıl, Apple çok oyunculu AR desteğini ekleyen ve USDZ adlı yeni bir AR özel dosya biçimi tanıtan ARKİT 2.0’ı piyasaya sürdü.

Apple’ın AR kulaklığı, işlem gücü olarak bir ilk olmayacak. LG , 2016 yılında G5 amiral gemisinin yanında benzer (VR ) bir kulaklığı piyasaya sürerken, daha yakın zamanda, North’un Focals akıllı gözlükleri Bluetooth aracılığıyla bir telefona bağlandı. Geçtiğimiz ay, chip üreticisi Qualcomm , üreticilerin telefona bağlı AR veya VR kulaklıklarını üretmelerine yardımcı olmak için özel bir haber duyurdu .

İPhone satışlarının son yıllarda yavaşladığı  , bu da Apple’ın gelecekteki gelir artışı için başka bir yere bakması gerekeceği yönündeki spekülasyona yol açtı. Bunun için , telefon satışlarında yüzde 15’lik düşüş olsa bile, satış gelirini yüzde 33 oranında arttıran aksesuarlar olabilir. Bir AR kulaklığı gelecekte Apple için faydalı bir aksesuar olabilir ve insanlar telefonlarını yükseltme ihtiyacı duymasalar bile yeni bir gelir akışı sağlayabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ