Teknoloji Haberleri

Sony açıkladı: Daha fazla PS oyunu bilgisayara gelecek

Sony’nin geçtiğimiz zamanda attığı PlayStation Studios adımı ile kurumsal yapı içinde birinci parti oyun üretiminin yönetimi diğer …

Sony’nin geçtiğimiz zamanda attığı PlayStation Studios adımı ile kurumsal yapı içinde birinci parti oyun üretiminin yönetimi diğer operasyonlardan ayrılmıştı. Bu gelişme de PlayStation Studios’un yıllık karının, bütçesinin ve hedeflerinin bir nevi ayrılmasına yol açtı.

PC oyuncuları daha fazla PlayStation oyununa ulaşabilecek

Yeni dönem ile beraber PlayStation’a özel oyunların PC platformunda da sunulması bahsettiğimiz stratejinin bir parçası niteliğinde. Buna ek olarak firmasın oyun servisi gibi bir hizmet şekline yavaş yavaş dönüş yapması PlayStation oyunlarının PC’ye gelmesinde bir etken olabilir.

Yakın zamanda PC platformuna gelen Horizon: Zero Dawn ve Death Stranding gibi yapımları hatırlıyorsunuz. Sony tarafından gelen duyumlara göre Horizon: Zero Dawn ve Death Stranding gibi yapımlara yenisi eklenecek ve PC oyuncuları gecikmeli de olsa PlayStation yapımlarını kişisel bilgisayarları üstünden oynayabilecek. hala bünyesinde God of War, Last of Us, Uncharted gibi AAA yapımların olduğunu ve buna yeni PlayStation 5 çıkışı ile gelecek Horizon serisinin ikincisi Horizon: Forbidden West‘in de ekleneceğini düşünürsek yeni dönem, PC oyuncuları için oldukça fazla hareketli geçebilir.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ