Teknoloji Haberleri

Sony Xperia 8 Lite Fiyatı ve Özellikleri

Sony Xperia 8 Lite Fiyatı ve Özellikleri

Sony ülkemizde telefon satışına her ne kadar son vermiş olsa da, değişik pazarlarda yeni modeller ile kullanıcıların karşısına çıkmaya devam etmekte. Bu kapsamda firmasın ana vatanı Japonya’da, Sony Xperia 8 Lite tanıtıldı.

Sony Xperia 8 Lite, Android Pie ile geliyor!

2019’un Şubat ayında piyasaya sürülen Xperia 10 ile aynı dizayna ve donanımlara sahip olan mobil cihazın tek farkı, ana kamera kurulumu. Xperia 8 Lite, 3 yıl evvel tanıtılan ve 14 nm fabrikasyon süreci ile üretilen Qualcomm Snapdragon 630’dan güç alıyor. Cihazın 6 inçlik LCD ekranı, Full HD+ çözünürlük sunuyor.

Ön tarafta 8 Megapiksel çözünürlüğünde f/2.0 kamera yer alırken, arka tarafta 12 Megapiksel f/1.8 diyaframa sahip ana kameraya 8 Megapiksel f/2.4 ikinci kamera eşlik ediyor. Sony ikinci kameranın amacını hala açıklamış değil.

USB-C ve 3.5 mm kulaklık girişine sahip olan telefon, 2870 mAh bataryadan besleniyor. Sony’nin yeni mobil cihazında şaşırtan detay işletim sistemi oldu. Zira bu telefon Android Pie ile hemen hemen iki yıllık işletim sistemiyle kutudan çıkacak.

4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı ile gelen telefon, siyah ve beyaz renk alternatiflerine sahip. Sony Xperia 8 Lite fiyatı, 280 dolar olarak belirlendi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ