Teknoloji Haberleri

Sony’den PlayStation 5 üretimi için dikkat çeken adım

Sony’nin yeni oyun konsolu PlayStation 5 ile ilgili yeni bilgiler gündeme gelmeye devam etmekte. Kısa bir süre evvel de PlayStation 5 üretimi ile …

Sony’den PlayStation 5 üretimi için dikkat çeken adım

Sony’nin yeni oyun konsolu PlayStation 5 ile ilgili yeni bilgiler gündeme gelmeye devam etmekte. Kısa bir süre evvel de PlayStation 5 üretimi ile ilgili alınan yeni kararın detayları yaşandı. Yeni bilgilerden anlaşıldığı kadarı ile Sony, PlayStation 5 için üretim sorunları yaşıyor.

PlayStation 5 üretimi düşürülüyor

Yeni gelen bilgilere göre Sony, 4 milyon adet daha az PS5 üretimi yapacak. Yapılan bu üretim düşüşleri Daha sonra Mart 2021 tarihine kadar 11 milyon adet PlayStation 5 üretilebilecek gibi görünüyor.

Hatırlatmak gerekirse bir süre evvel Sony’nin üretim miktarını yükseltmek için komponent siparişlerini artırdığı ifade edilmişti. Nitekim bu artışlar ile beraber Aralık 2020 tarihine kadar 10 milyondan fazla PS5 üretiminin tamamlanması planlanıyordu. Lakin yeni iddialara göre Sony, değişik üretim sorunları ile karşı karşıya.

Bu sorunlarda yeni oyun konsolunun planlananlardan milyonlarca daha az üretilmesine neden olacak gibi görünüyor. Oluşan bu üretim sorunlarının pandemi sürecinin negatif etkileri olabileceği yönünde de değişik bilgiler olduğunu ifade etmek gerekiyor.

Bunların haricinde söz konusu bu üretim probleminun AMD kaynaklı olup olmadığı hakkında ise şu an için net bir bilgi yer almıyor. Eğer AMD’nin bileşen temininde de sorunlar mevcut ise, benzer bir durum Microsoft’un yeni Xbox Series S ve Series X modellerinin üretiminde de söz konusu olabilir. Lakin bu hususta hala net bilgiler ortaya çıkmış değil. İlerleyen zamanda yeni bilgiler de ortaya çıkmaya devam edecektir.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ