Teknoloji Haberleri

Spotify, TikTok’a rakip olacak bir özelliğe kavuşabilir

Spotify yeni özellikler ekleyerek platformun milyonluk kullanıcı sayısını artırmaya devam etmekte. Şimdi ise yeni aldığı bir patent ile Spotify …

Spotify yeni özellikler ekleyerek platformun milyonluk kullanıcı sayısını artırmaya devam etmekte. Şimdi ise yeni aldığı bir patent ile Spotify videolu içerik paylaşımı gibi bir özellik sunabilir. Zaten şu anda TikTok ve Snapchat gibi platformlarda yer alan bu özellik benzeri Spotify patenti, kullanıcıların müziğe eklenen kısa biçimli “videO dakikalarını” paylaşmalarına imkan tanıyacak gibi duruyor.

Spotify videolu içerik paylaşımı donanımı TikTok benzeri mi?

Hikâyeler donanımıne ilgi duyan kullanıcılar, Instagram’ın Reels donanımı ile beraber kısa videolu içerikler paylaşmaya bayılıyor. Hâl böyle olunca Spotify da kullanıcıların videolu olarak anlarını paylaşması için çalışmalarını sürdürüyor.

Popüler platform kısa süre evvel videolu podcast’leri tanıtmıştı. Müzik videoları da dahil olmak üzere sanatçıların görsel ve işitsel zenginliğini artırmayı amaçlayan özellik şimdi Spotify’ın geneline yayılmayı sürdürüyor.

Patentin özelliklerinde ise Spotify’ın medya sunucularından seçip kendi videolarına uygulayabildikleri TikTok benzeri bir ekosistem için bir çerçeve oluşturuyor olması yatıyor. Bu videoları paylaşma yeteneği, başkalarının aynı anda çalan şarkının adını ve sanatçıyı görmesine imkan tanıyacak.

Sistem, bir aktif üyenin, bir video anı oluşturmak üzere, medya içeriğinin, şarkı verilerinin ve bir ses klibi ile ilişkili bir şarkının müziğin yahut diğer medya içeriği oluşturmayı sağlıyor. Bunun yanı sıra oluşturulan müziklerin, video ile ilişkilendirmesine imkan tanıyor. Böylece tanımlandığında TikTok’taki kısa videolar akla geliyor. İlerleyen günlerde özellik hakkında daha kapsamlı bir şekilde bilgilerin ortaya çıkması bekleniyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ