Teknoloji Haberleri

Star Wars, Avengers Gibi Rakiplerini Solladı

Star Wars, Avengers Gibi Rakiplerini Solladı

Koronavirüs (Covid-19), dünya çapında korku dağları oluşturmaya devam etmekte. Salgın, hala pek çok gizem içerisinde yer alıyor. Kesin bir nasıl tedavi edileceği yahut aşısı yok. Bu da, Tamamen doğal olarak, pek çok insanın evde kalma gereksiniminin ne denli büyük olduğunu ortaya koyuyor. Yani sinema tutkunları, zamanlarını bol ödüllü, kült filmleri evlerinde izleyerek geçirmeye devam etmekte.

Avengers: Endgame, Avatar ve Titanic gibi filmleri sollayarak, 2.8 milyar dolar hasılatla tüm zamanların gişe rekortmeni oldu. Lakin Avatar’ın, zamanının nispeten ucuz bilet fiyat aralıklarını es geçmememiz gerekiyor. Serinin devam yapımları, Avengers: Endgame‘in başarısını daha iyi anlatacaktır. Ama bu, Tabiki Covid-19’un silinip gittiği bir dünya genelinde hayat bulabilir.

18 yıl evvel sinemaya biraraya getirilen ve orijinal Star Wars üçlemesinden evvel konumlanan Star Wars: Revenge of The Sith, 900 milyon dolar gişe hasılatı elde edebilmişti. Film, pek çok eleştirmenden yüksek puan almıştı. Reddit yazarlarının çoğunluğu, bir devam yahut öncü film (prequel yahut sequel) olarak Revenge of the Sith’in, Avengers: Endgame’den daha başarılı olduğunu savunmuştu.

Dünyanın en büyük sinema sitelerinden biri olan Rotten Tomateos‘un yaz anketi de, benzer sonuçlara işaret etti. Sinema tutkunları, Star Wars: Revenge of the Sith’i, oylamanın üçüncü turunda Avengers: Endgame’in karşısında açık ara daha iyi olarak seçti. Revenge of the Sith yüzde 81 oy alırken, Avengers: Endgame yüzde 19’da kaldı. Avengers: Endgame ve Star Wars Revenge of the Sith anketinde ortalama 550.000 kişi oy kullandı. Büyük çoğunluk (yüzde 81) Darth Vader’ın doğuşunun çok merak uyandırdığı görüşünde.

Lakin bir sonraki turda, The Dark Knight Rises, Revenge of the Sith’i geride bırakarak elemeyi başardı. Revenge of the Sith yüzde 31’de kalırken, The Dark Knight Rises yüzde 69 ile ipi göğüslemeyi başardı.

Yarı final oylamasında ise, farklı bir Star Wars filmi, The Empire Strikes Back, The Dark Knight Rises için yolun sonu anlamına geldi. Oylama, yüzde 90’a yüzde 10 gibi açık bir farkla tamamlandı.

Şu anda son tur oylaması devam etmekte ve finalde, The Empire Strikes Back’in karşısında bir başka Star Wars filmi, Return of the Jedi var. Kısacası Star Wars efsanesi, inanılmaz gişe başarılarına sahip olan filmlerden Sürekli birkaç adım önde ilerlemeye devam etmekte. Kazananın hangi film olacağını görmek, evvelki turlarda gerçekleşen bire bir mücadelelere göz atmak isterseniz,

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ