Teknoloji Haberleri

Steam, “Filtreleme Gücünü” Direkt Kullanıcılarına Veriyor

Valve’ın bildirdiğuna göre Steam, artık chat yaparken filtrelenmesini istediğiniz sözcükler için özel bir filtreleme listesi oluşturmanıza olanak …

Steam, “Filtreleme Gücünü” Direkt Kullanıcılarına Veriyor

Valve’ın bildirdiğuna göre Steam, artık chat yaparken filtrelenmesini istediğiniz sözcükler için özel bir filtreleme listesi oluşturmanıza olanak sağlıyor. Steam Text & Chat Filtering (Steam Yazı ve Yazışma Filtreleme) donanımı yaygın tercih edilen kötü sözcükler ve hakaretleri zaten filtreliyor. Lakin artık Steam chat ve destekleyen oyunlar genelinde sembollerle değiştirilmesini istediğiniz belirli sözcükleri de listeye ekleyebiliyorsunuz. Özellik şu anda yalnızca Steam Labs beta programı içerisinde kullanılabiliyor Lakin yakın gelecekte genel olarak sunulacak.

Filtrelerinizi Steam hesap tercihlerinizi ziyaret ederek özelleştirebilirsiniz. Bu sekme üstünde Topluluk İçerik Tercihleri (Community Content Preferences) ve yeni Yazı ve Yazışma Filtreleme (Text & Chat Filtering) ayarlarını bulabilirsiniz. Burada da Sürekli filtrelenmesini yahut asla filtrelenmemesini istediğiniz sözcükleri tekil olarak yahut bir kelime listesi yükleyerek girebilirsiniz. bunun yanısıra filtrelemeyi kapama seçeneğine de sahipsiniz.

Steam geliştiricileri, doğrudan belirli sözcükleri yasaklamaktan ve doğrudan kullanıcıları sansürlemektense, gücü kullanıcıya vermeyi tercih ettiklerini söylüyorlar. Geliştiriciler “dilin sürekli gelişmesinden ve dünya çapında değişik topluluklarda farklı biçimlerde kullanılmasından dolayı” bu kontrol seviyesinin önemli olduğunu belirtiyorlar.

Steam, kullanıcıları yeni sistemi denemeleri ve geri bildirim vermeleri için teşvik ediyor ve bu geri bildirimler, gelecekte donanımın beta testinden çıkmasına yol gösterecek.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ