Teknoloji Haberleri

Takıldığında beden sıcaklığını daima ölçen aygıt

Corona virüsü beraberinde pek çok tedbiri de getirmiş durumda. Durum böyle olunca pek çok kişi kapalı mekânlara girerken ateşlerinin ölçülmesiyle …

Corona virüsü beraberinde pek çok tedbiri de getirmiş durumda. Durum böyle olunca pek çok kişi kapalı mekânlara girerken ateşlerinin ölçülmesiyle karşı karşıya kalıyor. Bunun akabinde teknolojinin nimetlerinden yararlanan ”vücut sıcaklığı ölçebilen cihaz” yaşandı.

Sürekli vücut sıcaklığı ölçebilen cihaz

PouchPASS akıllı saat takmak istemeyen Lakin yine de sağlık verilerini takip etmek isteyen bireyler için geliştirilmiş bir ürün olarak konumlandırılıyor. Salgın sürecinde özellikle ‘’vücut sıcaklığı’’nın önemli olduğu bü zamanda hem yetişkinlerin hem de çocukların sağlık verilerini takip edebilen bir cihaz ortaya çıkmış.

PouchPASS, oldukça basit dizayn edilmiş bir giyilebilir cihaz. Yaptığı şey ise; sabit vücut sıcaklığı taraması. Bileğinize takılan bu cihazın şarj edilmesi gerekmiyor. Değiştirilebilir bir pil ile çalışan bu cihaz 6 ay süresince tek bir pil ile çalışıyor. Akıllı ısı ölçen bilekliğin en mühim donanımı ise kesintisiz olarak vücut ısınızı ölçüyor olması.

Bir kitlesel fonlama platformu olan indiegogo’da fonlamaya açılan vücut sıcaklığı ölçebilen cihaz 10 bin dolarlık bağış hedefinin çok üstüne çıkarak, 90 bin dolara yaklaşan bir bağış rakamıyla kapatıyor. Dikkat çeken cihazın üretim aşamasında olduğu belirtiliyor.

Dönelim cihazın diğer sahip olduğu özelliklerine. Öncelikle mobil cihazlar için mobil bir uygulaması bulunuyor. bununla beraber kişinin vücut ısısını anlık olarak izleme imkânı sunmuş oluyor. Bu mobil uygulamasıyla aile izleme listesi oluşturuluyor bununla beraber cihazı takan diğer bireylerin vücut ısılarını görebiliyorsunuz.

Dışarıdan bakıldığında normal bir bileklik gibi duran bu cihaz, suya karşı dayanıklı olmasıyla kullanım alanını genişletiyor. Ürün üç farklı boyutta sunuluyor, ufak orta ve büyük. Beş farklı renk seçeneği yer alan bu bileklik için seçenekler ise yeşil, siyah, mavi, kırmızı ve gri şeklinde.

Cihazın kitle fonlamasındaki sayfasını incelemek isterseniz buraya bir bağlantı bırakıyoruz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ