Teknoloji Haberleri

Tanınan Instagram özelliği Linkedln’e geliyor!

Özellikle iş verenlerin ve iş arayanların buluştuğu sosyal ağ olarak tanımlanan Linkedln, popüler sosyal ağlarda yer alan yukarı kaydırma …

Özellikle iş verenlerin ve iş arayanların buluştuğu sosyal ağ olarak tanımlanan Linkedln, popüler sosyal ağlarda yer alan yukarı kaydırma donanımıne kavuşuyor. Biliyorsunuz Instagram’da çok sık tercih edilen ve en az 10 bin takipçili hesapların kullanabildiği bu özellik, takipçilere ulaşmada kolaylık sağlıyor. Şimdi ise test aşamasında olduğu ortaya çıkan, Linkedln yukarı kaydırma donanımı tam anlamıyla ne sunuyor?

Linkedln yukarı kaydırma donanımı sunacak

Snapchat’ten kopyalanan özellik olan Hikâyeler, birkaç adım ileriye taşındığında ‘’yukarı kaydırma’’ ya doğru evrilmişti. sosyal paylaşım sitesi platformlarının katıldığı bu akıma, şimdi de Linkedln adım atıyor. yaşandığı kadarıyla platform için yukarı kaydırma donanımı test ediliyor.

LinkedIn pek çok açıdan diğer sosyal ağlardan geri kalmış olsa da Sosyal paylaşım sitesi Facebook, LinkedIn’in başarısını kurumsal ağ oluşturma alanında kopyalamaya çalışıyor. Linkedln de bu kopyalamaya karşılık olarak Sosyal paylaşım sitesi Facebook’a bağlı Instagram Hikâyeler donanımıni kopyalamaya uğraştığı görülüyor.

Alessandro Paluzzi’nin keşfettiği kadarıyla, Hikâyeler donanımıne ek olarak bu bireylerin bir bağlantıya gitmek için yukarı kaydırmalarına imkan tanıyan yeni bir özellik ortaya çıkmakta.  Hikâyeleri diğer platformlarda kullanan bireyler bu etkiye aşina olsa da yine de farklı bir platformda alışması zaman alabilir. Söz konusu özellik platformun diğer sosyal ağları yakalaması adına güçlü bir özellik gibi dursa da test aşamasında olduğu için son kullanıcıya ulaşıp ulaşmayacağı hala belirsizliğini koruyuor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ