Teknoloji Haberleri

Tarayıcı Sekmelerinden Birinde Çalınan Sesi Nasıl Kapatarız ?

Tarayıcı Sekmelerinden Birinde Çalınan Sesi Nasıl Kapatarız ?

Otomatik oynatma videosu kullanan ve giderek artan web sitelerinin bulunduğu tarayıcı sekmelerinizden birinde çalınan sesin nasıl kapatılacağını incelemenin tam zamanı.Chrome ,Firefox , Opera ve Safari’deki sekmeleri kapatmanın farklı yollarını ele alacağız.

Chrome

Google’ın tarayıcısı, o anda ses çalan herhangi bir sekmede küçük bir hoparlör simgesi görüntülenir. Bir sekmenin sesini kapatmak için sekmeye sağ tıklayın ve Sitenin sesini kapat öğesini seçin . Bu işlemi , mevcut sekmeden ayrılmadan gerçekleştirebilirsiniz.

Firefox

Firefox sekmede gürültü çıkaran bir hoparlör simgesi görüntülenir ve sekmeye geçmeden o sekmenin sesini kapatmak için tıklayabilirsiniz. Ayrıca sekmeyi sağ tıklayıp Sesi Kapat’ı seçebilirsiniz .

Opera

Opera, özellikle ses çalmaya başlayan birden fazla arka plan sekmeniz varsa, tarayıcı sekmelerini susturmanın en iyi yolunu sunar. Geçerli sekmenizi sağ tıklayın ve Diğer sekmelerin sesini kapat öğesini tıklayın . Arka plan sekmelerini susturmak için hoparlör simgesini tıklayabilir veya bir sekmeyi sağ tıklayıp Sesi Kapat’ı seçebilirsiniz 

Safari

Safari, Firefox  ile aynı sekme sessizleştirme seçeneklerini sunar; Bir sekmeyi kapatmak ya da sağ tıklayıp Bu Sekmeyi Sessiz’e almak için hoparlör simgesini tıklayabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ