Teknoloji Haberleri

TCL, “Ekran ve Kağıt Kombinasyonu” NXTPAPER Teknolojisini Duyurdu

TCL, düşük fiyatlı TV setleri ve önemli telefon modelleriyle adından laf ettiriyor Lakin şirket öte yandan yeni ve farklı teknolojiler üstünde de …

TCL, “Ekran ve Kağıt Kombinasyonu” NXTPAPER Teknolojisini Duyurdu

TCL, düşük fiyatlı TV setleri ve önemli telefon modelleriyle adından laf ettiriyor Lakin şirket öte yandan yeni ve farklı teknolojiler üstünde de çalışıyor. TCL, NXTPAPER adında yeni bir duyuruda bulundu. Peki, NXTPAPER nedir ve bu teknoloji ne işe yarayacak?

NXTPAPER Nedir?

NXTPAPER, ekrandaki görüntü titremesini azaltmayı, mavi ışığı ve ışık çıkışını azaltarak daha iyi göz korumasını amaçlayan yeni bir ekran türü. Şirket, NXTPAPER’de sağlanan etkinin E Ink panellere, yani mürekkep ekranlara benzer olduğunu ve buna, “ekran ve kağıt kombinasyonu” ismini verdiğini sözlerine ekledi

TCL, bunun yanısıra Alman Ren laboratuvarından göz koruma sertifikalarını aldıklarını ve göz koruması için 11 farklı patent sahibi olduklarının da önemini vurguluyor.

NXTPAPER mobil cihazlara Gelecek mi?

Peki, NXTPAPER ekran, mobil cihazlara gelecek mi? Aslını söylemek gerekirse hayır. TCL, bu teknolojinin tabletler ve e-okuyucular gibi daha büyük cihazlar için tasarlandığını dile getiriyor. Bunun yanı sıra TCL’in mobil cihazlarında da farklı bir ekran teknolojisinin kullanıldığını da altını çizelim. Adı ise, daha evvel incelediğimiz pek çok TCL marka telefonda olduğu gibi NXTVISION.

NXTPAPER Özellikleri Neler?

NXTPAPER’ın evvelliği, dijital ekranlarda göz sağlığını korumak olsa da, bunun yanısıra güzel görüntü üretmesi de panelin evvellikleri içinde. Full HD çözünürlüğü destekleyen NXTPAPER, E Ink’lere kıyasla yüzde 25 daha yüksek kontrast sunuyor.

Panel, arkadan aydınlatma yerine Tamamen doğal ışığı yeniden kullanmak için yansıtıcı bir ekran kullanıyor. bunun yanısıra bu panel, LCD ekranlara kıyasla yüzde 36 daha ince ve yüzde 65 daha fazla güç verimliliği sağlayacak biçimde dizayn edilmiş.

NXTPAPER Ne Zaman Piyasaya Çıkacak?

TLC, NXTPAPER teknolojisinin ne zaman kullanıma sunulacağına ilişkin bir açıklama yapmış değil. Lakin buna karşın bu görüntü teknolojisini “yakın gelecekte” görmeyi bekleyebileceğimizi sözlerine ekledi

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ