Teknoloji Haberleri

Teknoloji Bakanı ile İstanbul Park’ta Anadol kullandık

1-6 Eylül tarihleri içinde tertip edilen Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları’nda Shiftdelete.net olarak biz de yerimizi aldık …

1-6 Eylül tarihleri içinde tertip edilen Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları’nda Shiftdelete.net olarak biz de yerimizi aldık. Etkinliğin daha sonra Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile İstanbul Park’ta Anadol kullandık.

Teknoloji Bakanı Varank ile Anadol kullandık

Teknofest içerisinde bu yıl 16. kez yapılan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve TÜBİTAK ortaklığı ile gerçekleştirilen Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları‘nda son gelindi. Türkiye’nin farklı üniversitelerinden katılan talebelerin projeleri ile büyük heyecana sahne olan Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları’nı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da gün boyu büyük bir ilgi ile takip etti.

Bakan Varank ile etkinliğin daha sonra samimi bir röportaj gerçekleştirdik.Röportajı diğerlerinden ayıran ise İstanbul Park pistinde ve bir Anadol’un içinde gerçekleşmesiydi.

İlk araç kullanma tecrübelerinden, otostop çeken gençlere dair her sorumuza şeffaf ve samimi yanıtlar veren Mustafa Varank  sıcakkanlı yaklaşımı ile ezberleri bozdu. Mustafa Varank, Türkiye’nin geleceğini yakın zamandan ilgilendiren yazılım, otonom sürüş ve yapay zekaya ilişkin önemli açıklamalarda da bulundu. Gerçekleştirdiğimiz sohbete aşağıdan varabilirsiniz…

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ