Teknoloji Haberleri

Telefonda Fortnite Oynamanın Sırları

Telefonda Fortnite Oynamanın Sırları

Koronavirüs salgını sebebiyle evlerimizde kaldığımız bu zamanda oyunlar aracılığıyla eğlenceli vakitler geçiriyoruz. Samsung, kişilerın evlerinde daha eğlenceli ve verimli vakit geçirebilmeleri için başlattığı “#Evdeberaberiz” etkinliği içerisinde oyun oynamayı severler için de önerilerde bulunuyor. Çoğu oyuncu Fortnite oyununu konsollarda oynuyor Lakin mobil cihazları üstünden oynayanlar da bulunuyor. Ekibinizde oyunu Android telefonunuz üstünden oynayan kişilerdensiniz, Samsung‘un sizin için hazırladığı mobil Fortnite kılavuzuyla savaşa en başından bir profesyonel gibi başlayabilirsiniz. İşte düşmanlarınıza hedef olmaktan kaçınmanıza olanak verecek, savaş alanında test edilmiş o oyun hileleri ve sırları.

Bir bina inşa edin, ardından havaya uçurun

Fortnite’ın en benzersiz sahip olduğu detaylarından biri, oyuncuların kendi siperlerini inşa edebilmesidir. Siperler, şiddetli bir çatışmanın ortasında size yardımcı olabilse de aynı zamanda normalde sizi göremeyecek olan uzaktaki oyuncuların dikkatini de çekebilir.

İşte size bir Fortnite ipucu: ufak bir kaleyi yem olarak kullanarak, konsol oyuncularına karşı avantaj kazanın. Uzaktan görülecek kadar büyük ama hızla boşaltabileceğiniz kadar ufak bir yapı inşa edin ve uzaktan kumandalı patlayıcı ile doldurun. ardından, yakın zamandaki bir Tamamen doğal sipere gizlenin (bir ağaç yahut kaya yeterli olacaktır – düşmanlarınız yapıya odaklanacaktır) ve birinin sizi arayarak kaleye girmesini bekleyin. Patlayıcıları havaya uçurup ardından yüksek DPS’li bir silah kullanmak (Nadir yahut daha üst kaliteli makineli tüfekler işi hızla bitirebilir), Fortnite Android oyuncularının kolayca zafere ulaşmasını sağlayabilir.

Hemen atlamayın

Her turda, farklı beceri seviyelerine sahip yüzlerce oyuncu bulunur. Bu nedenle Fortnite Android oyuncularının, profesyonel oyuncuları hızla elemesi gerekir. Savaş Otobüsü’nün haritadaki yolculuğunun son on saniyesine kadar atlamayın, ardından otobüsün yolundan uzak, binalar içeren uygun bir isimsiz bölgeyi planlayın. Çok az rekabet olan ve pek çok loot içeren bir alana ineceksiniz ve aksiyonun içine döndüğünüzde, o turdaki oyuncuların birçoğu birbirini ortadan kaldırmış olacaktır. Tabiki, Böylece fırtınanın ortasında kalma ihtimaliniz artacaktır Lakin gözünüz haritada olur ve içerilere doğru ilerlemeye devam ederseniz, daha güvende olursunuz. Misal verilecek olursa Samsung Note serisinin Sonsuz Ekranı, Fortnite mobile için özellikle dalış sırasında mükemmel görüş sağlamasıyla öne çıkıyor.

Düşmanlarınızı dinleyin

Size basit ama tesirli bir Fortnite Mobile ipucu daha. Fortnite, HUD’sinde diğer savaş oyunları gibi bir mini radar sunuyor olabilir ama oyun içi ses işaretlerine dikkat ederseniz, o anki durumunuz hakkında pek çok şey öğrenebilirsiniz. Ayak seslerini duyarsanız, diğer oyunculara pusu kurabilir (yahut onların size pusu kurmasını önleyebilirsiniz). Güncellemeler aracılığıyla, o ayak sesleri artık size eskisinden de fazla bilgi veriyor. Bir evin üst katı gibi sizden daha yukarıda bir yerde yeralan oyuncuların ayak sesleri daha tizken, sizden daha aşağı bir düzeydeki oyuncuların ayak sesleri daha bas olacaktır. Açılan kapılar yahut yakın zamandan gelen bir balta sesi gibi diğer sesler de başka bir oyuncunun yerini tespit etmenizi sağlayabilir. Oyunu sessiz biçimde yahut ucuz kulaklıklarla oynuyorsanız, daha en baştan dezavantajlı olursunuz. Galaxy Buds+ yahut AKG Kablosuz Kulaklık modellerinin kaliteli ses performansları aracılığıyla, kendi mini radarınızı oluşturmuş olursunuz.

Puan ile XP içindeki farkı bilin

Başka bir oyuncuyla girdiğiniz çatışmayı kazanmak, çok iyi hissetmenizi ve Fortnite’ın ana sayfasına çıkmanızı sağlayabilir ama büyük miktarda XP almak gibi seviye atlamanızı sağlamaz. bunun yanısıra hiçbir şey, bir turu daha yüksek bir sırada bitirmek kadar XP kazandırmaz. 2 oyuncu öldürerek 7. sırayı almanız, 10 oyuncuyu öldürerek 22. sırada kalmaktan daha fazla XP kazanmanızı sağlar. Seviye ödülleri kazanmak istiyorsanız, adanın uzak bir bölgesinden başlamak ve profesyonel oyuncuların ortadan kalkmasını beklemek, oyunun başındaki çatışmalara dalmaktan çok daha süratli yükselmenizi sağlar.

Altını arayın

Oyunu üç kereden fazla oynadıysanız bunu zaten biliyorsunuzdur ama Sürekli nereye ineceğinizi seçmeden evvel bölgede altın sandık olup olmadığını tarayın. Planörünüz devreye girerken bölgede bir daire çizin, etraftaki binaları kontrol edin ve ineceğiniz yeri seçmek için acele etmeyin. Zaten havada asılı kaldığınız için bunu yapmanız, inişinizi yavaşlatmaz. Herhangi bir sandık görmezseniz, silah yeralan bir çatı seçin, silahın üzerine inin ve bir sandık olduğunu gösteren uğuldamayı dinleyerek çatıyı kat edin. Uğultunun geldiği yerde zemini kırın. Böylece, kendi cephaneliğinizin üstüne düşmüş olursunuz. Bir sandık bulamazsanız, girdiğiniz binayı süratli ve sessiz bir biçimde araştırın. Gri silahlar için durmayın, kulağınız sandık uğultusunda olsun ve olabildiğince süratli biçimde başka bir binaya geçin. Kötü bir biçimde oluşmuş bir binaya düşmek, turun başında vurulmanıza neden olabilir.

Şüpheye düştüğünüzde mola verin

bazı zaman, bir ara verip tazelenerek yeniden başlamak iyi olabilir. Samsung cihazlarındaki oyun başlatıcı, Fortnite’tan 2048 gibi bulmaca oyunlarına kadar deneyebileceğiniz yeni oyunlarla dolu. Oyunda zorlanmaya başladıysanız, Fortnite’ı bir kenara bırakın ve zihninize mola verdirmek için başka bir oyun seçin.

Instagram üstünden #Evdeberaberiz etkinlikleri evlere renk kattı

#Evdeberaberiz programı içerisinde spor, yemek, moda, eğlence, verimlilik, sanat gibi konularda evde kalanlara ilgi çekici içeriklerle seslenen Samsung, bu içeriklerin yanı sıra meşhur isimlerle iş birlikleri yaparak Instagram yayınlarıyla evlere renk kattı. Evlerinizde geçirdiğiniz zamanı eğlenceli hale getiren meşhur isimler ve daha evvel gerçekleştirdikleri etkinliklere Instagram üstündeki Samsung IGTV kanalından varabilirsiniz:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ