Teknoloji Haberleri

Telefonun Batarya ömrünü uzatmak

Telefonun Batarya ömrünü uzatmak

Cep Telefonumuzun Batarya ömrünü nasıl uzatırız?

Çağımızda herkesin elinden düşmeyen bu cihazlar, dayanıklı ve uzun ömürlü bir hale getirmek çokta kolay değildir.Akıllı telefonların çıkması ile de pil ömürleri eskiye nazaran dahada azalmıştır. Şimdi sizlere vereceğimiz bir kaç öneri ile bataryanızın ömrünü 2 kat daha fazla arttırmak mümkün.

  1.  Cep Telefonunda Aşırı ısınmayı Önlemek

Bataryanın ısınması demek pil ömrünün bir nevi yıpranarak azalması demektir.Özellikle telefonunuz şarj esnasındayken uzun süre oynamamak ve sıcak ortamda bırakılmamalıdır.

      2. Uyurken Şarj Etmek Sakıncalı

uyurken-sarj

Bu işlemi biliyoruzki çoğunluğumuz yapmaktayız.Fakat bataryanın ömrünü sömüren eksi bir faktördür.Şarjınızı uyumadan önce doldurup fişten çıkarmanız gerekli, aksi halde uzun süre şarjda kalan telefonunuz dolduğu halde fazla akıma maruz kalarak pil ömrünü azaltır.

      3. Aralıklı Şekilde Şarj Edebilirsiniz

telefonunuzu-korumanın-4-yolu.jpg2_

Tek seferde uzun süre şarj a koyarak bekletmektense, ara ara sık şekilde şarj ederek kullanmanız Artı pil ömrüne kazanç sağlar.

      4.  %100 Doldurmayın

bataryaomru

Telefonunuzun Bataryası Full deyimi ile %100 olması bilinenin aksine size zararlı olduğunu bilmenizi isteriz.Full dolu olan batarya daha uzun şarj isteğini karşılamaz. %90 civarı şarj olması daha kullanışlı ve uzun ömürlü batarya haline gelir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ