Teknoloji Haberleri

Tesla Daha Fazla Mağazayı Açık Tutmaya Karar Verdi

Tesla Daha Fazla Mağazayı Açık Tutmaya Karar Verdi

Model 3’ün fiyatı 35.000 dolar olarak kalacak.

Mağazalarının çoğunu kapayacağını ve yalnızca çevrimiçi olacağını söyleyen Tesla fikrini değiştirdi. Otomobil üreticisi, daha önce de söylediği gibi “sadece yaklaşık yarısı kadar mağazanın kapanacağını” duyururken, bazı yerlerde personeli düşüreceğini açıkladı. Gelirini yolunda tutabilmek için Tesla, araç fiyatlarını “dünya çapında ortalama yüzde 3 oranında artıracağını” sözlerine ekledi.

Şirket, en düşük fiyatlı olan (35.000 $) Model 3 olan EV’nin fiyat artışı elde edemeyeceğini vurguladı. Daha ziyade, bir blog yazısında “Model 3 ve Model X’in yanı sıra Model X’in daha pahalı varyantları için de artışlar geçerli olacak” dedi.

Şirket, yeteri kadar yaya trafiği oluşturmayan satış noktalarının yüzde 10’unu kapattığını ve kapalı kalacaklarını belirtti. Ancak, kapattığı bazı yüksek görünürlüklü yerler “daha küçük bir Tesla ekibi ile yeniden açılacak” dedi. “Ek olarak, incelenmekte olan yerlerin yüzde 20’si daha var ve gelecek birkaç aydaki etkililiklerine bağlı olarak, bazıları kapanacak ve bazıları açık kalacaktır.”

Fiyat artışları bir hafta içinde yürürlüğe girecek ve potansiyel alıcılara gerçekleşmeden önce sipariş verme şansı verecek. Mobil uygulamayı kullanarak nasıl satın alacağınızı gösteren Tesla mağaza satış ortakları ile çevrimiçi alımlar yine de yapılacak. Tesla, yedi günlük / 1.000 mil iade politikasının çoğu durumda test sürüşlerine duyulan ihtiyacı ortadan kaldırması gerektiğini, ancak “Tesla sahibinin talebi üzerine dükkanlarda test sürüşü için hala araba kullanabileceğini” sözlerine ekledi. Hemen birinden uzaklaşmak isterseniz küçük bir sayı envanterde tutulacak.

Tesla, EV’lerini daha ucuza satabilmek için mağazaları kapatacağını söyledi, ancak WSJ Tesla’nın hala 1,6 milyar dolarlık kira kontratı için hala kancada olacağını belirtti. Şirket, ilk kararını neden kısmen geri verdiğini henüz netleştirmedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ