Teknoloji Haberleri

Tesla, Model 3’ü Meksika’da Satmaya Başladı

Tesla, Model 3’ü Meksika’da Satmaya Başladı

Tesla birçok eyalette uzun süredir beklenen, 35.000 $ ‘lık Model 3’ün satışına başlamasından birkaç hafta sonra, CNBC, şirketin otomobili Meksika’da satacağını bildirdi. -Meksikada42.000 $’ olacağı söyleniyor.- Bu, Meksika’yı Model 3’ü alabileceğiniz diğer ülkelerden biri haline getiriyor ve Tesla’nın daha yüksek üretim kapasitesine sahip olduğunu gösteriyor.

Daha önce bildirildiği gibi, Model 3 220 mil menzile ve saatte 130 mil azami hıza sahip. Başlangıçta göreceli olarak düşük fiyat noktası için seçildi ve CNET’e göre, Meksika’da neden 7,000 dolar daha pahalı olduğu hakkında henüz bir açıklama yapılmadı (ithalat vergisi meselesi olabilir, ancak henüz emin değiliz).

Bu fiyat aralığında Tesla, Chevy Bolt, Kia Niro EV ve Hyundai Kona EV gibi markalarla rekabet ediyor. Tesla, ABD’de otomobillerini ürettiği için, Meksika’da satış yapmak, Tesla’nın denizaşırı gemilere ihtiyaç duymadan ulaşabilmesi için bir yol. Ayrıca şirketin ABD’de üretime ayak uydurabileceğinden emin olduğu ve Tesla’nın daha önce Model 3’teki üretim gecikmeleri için FBI tarafından araştırıldığını düşünmek iyi bir haber.

Bu haber, Tesla’nın yalnızca çevrimiçi satışlara geçtiğini ve Şangay montaj fabrikasının tamamlanmaya yaklaştığını duyurmasından birkaç hafta sonra geldi. Bu fabrika önceki haberimizde belirttiğimiz gibi, nakliye masrafları konusunda endişelenmenize gerek kalmadan şirkete ayak izini genişletmenin bir yolunu daha sağlayacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ