Teknoloji Haberleri

Tesla Perakende Mağazalarındaki Ürünlere Zam Getiriyor

Tesla Perakende Mağazalarındaki Ürünlere Zam Getiriyor

Pazar günü Tesla, tüm perakende mağazalarını kapatma planında U dönüşü yaptı. Bunun yerine, otomobil üreticisinin kapatmayı planladığı mağazaların yaklaşık yarısı açık kalacak ve Model 3, Model S ve Model X’teki fiyatları “dünya çapında ortalama yüzde 3 oranında artıracak” dedi.

Fiyat artışı, öngörülen 35.000 $ ‘lık Model 3 için geçerli olmayacak (bunu piyasaya sürmek orijinal kapanış planının nedeni idi) ve 18 Mart’a kadar yürürlüğe girmeyecek.

“Görünürlüğü yüksek yerlerdeki” bir kaç kapalı mağaza daha küçük ekiplerle yeniden açılacak ve mağazalar arabalarını almak için bekleyemeyen insanlar için daha düşük bir envanter taşıyacak.

“Açık olmak gerekirse, dünya çapındaki tüm satışlar çevrimiçi olarak yapılacak, mağazalara gelen potansiyel Tesla sahiplerinin telefonlarına Tesla’nın birkaç dakika içinde nasıl sipariş edileceği gösterilecek” dedi.

Şirket ayrıca mağazalarının yüzde 20’sini birkaç ay boyunca inceleme altında tutacak ve sonrasında onları açık tutacak ya da kapatacak. Tesla daha fazla yorum yapma talebine yanıt vermedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ