Teknoloji Haberleri

Tesla’nın Global Satışları Hızla Artıyor

Tesla’nın Global Satışları Hızla Artıyor

Elektirkli otomobil markası Tesla’nın yükselişi hızlı bir şekilde artıyor.
Amerika Birleşik Devletinde kurulan elektrikli otomobil devi Tesla, 10 Mart 2020 tarihinde 1 milyonuncu arabasının üretimini gerçekleştirdi.  Tesla şirketinin yeni crossover tasarımı olan Tesla Model Y’nin bir örneği olduğu belirtildi.

Şimdi de bugün, ünlü otomobil markası Tesla’nın müşteri teslimatlarının (araç satışlarının) sayısının da 1 milyona ulaştığı bildirildi. Verilen bilgiye göre bu başarıya Nisan ayının ortalarına doğru ulaşılmış. Böylelikle Tesla, dünya genelinde 1 milyon adet elektrikli otomobil satışı gerçekleştirmeyi başaran ilk otomobil üreticisi oldu. Kıyaslama yapmak gerekirse de bugüne kadar dünya genelinde Nissan 500.000, Çinli otomotiv devi BYD ise 370.000 adet elektrikli otomobil satışı gerçekleştirebildi.

Tesla’nın en çok sattığı model ikilisinin Model 3 ile Model Y olduğu da belirtiliyor. Firma ayrıca üretim kapasitesini yakın zaman içinde yıllık 800.000 adede yükseltecek. Bu sayede 2 milyonluk global satış miktarının önümüzdeki 2 senede yakalanabileceği tahmin ediliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ