Teknoloji Haberleri

The Walking Dead 10. Sezon Finali

The Walking Dead 10. Sezon Finali

Koronavirüs, televizyon ve sinema sektörüne ciddi zarar verdi. Aynı adlı bir çizgi-romandan bir araya getirilen ve kısa zamanda bir TV kültü haline gelen The Walking Dead de, Yeni Tip Koronavirüs‘ün gazabından kurtulamadı. Walking Dead‘in sezon finalinin Nisan ortasında yayınlanması bekleniyordu Lakin, 10.sezonun 16.bölümünün yayınlanması için biraz daha beklemek zorundayız. Şu ana dek kesin bir tarih açıklanmış değil. Ama dedikodular, bu yılın üçüncü çeyreğine işaret ediyor.

The Walking Dead Sezon 10 Bölüm 16 Tanıtım Videosundan İpuçları

hala bölüm yayınlanmasa da, en azından bir teaser’a sahibiz. paylaşılan teaser, serinin tutkunları içinde merak uyandırdı ve bu bazı teorilerin havada uçuşmasına yol açtı. Elinde iki tane kama (balta benzeri Uzak Doğu silahı) ve siyah maske takan gizemli karakter kim?

Serinin hayranlarından bazıları bu karakterin; Adrian Kali Turner‘ın rol aldığı Duane Jones yahut Lennie James’in rol aldığı Morgan Jones olduğunu savunuyor.

UYARI: Bundan sonraki açıklamalar spoiler içerebilir.

Morgan Jones, pandeminin başında meydana geldi. Morgan Jones bazı hatalı anlaşılmalar sonrasında (kürekle Rick’in başına vurulması ve hapsedilmesi dahil), Rick Grimes’a büyük destek verdi ve sığınak sağladı. olayların sonrasında Morgan Jones‘un karısı Jenny bir yaşayan ölü olarak uyandı. Morgan karısını vurmakta tereddüt etti. Yine de Rick, Morgan’a yardımcı oldu ve olası sığınakların haritasını ve bir silah bıraktı. Morgan, bu yaşananlardan uzunca bir süre sonra karşımıza tekrar çıktı ve 8.sezonda Scavengers mahallesini, Rick’i arkasında bırakarak kendine yuva kabul etti.

Oğlu Duayne Jones‘un kaderi ise belirsiz kaldı. Zira Morgan‘ın ifadeleri ciddi anlamdaki mental bozuklukları sebebiyle muğlaktı.

Teaser’da siyah maske giyen bir figür gözüküyor. Reddit’teki teoriler bu karakterin Duane yahut Morgan olabileceği yönünde yoğunlaşıyor. Lakin Duane’in yaşı, söz konusu maskeli adamın fiziksel yapısı ile uyuşmuyor. Duane sağ kaldıysa bile, yaşça bu kadar büyük olamaz. Yine de, seri şu ana kadar pek çok sürpriz sundu: İç organları parçalanan kahramanlar bile döndü. Duane’in geri dönmesine de kimse şaşırmayacaktır.

Bir Haber de Rick Grimes’tan…

Rick Grimes’ın, 9.sezonundaki fedakarlığı sonrasında sağ kaldığını biliyoruz. Yapımcı stüdyo, Andrew Lincoln’un rol aldığı Rick Grimes’ın 2021 senesinde sinema eseri ile karşımıza çıkacağını daha evvel müjdelemişti. Koronavirüs salgını sebebiyle yayın tarihi gecikebilir. Ama bu heyecanla beklenen filme, en kötü ihtimalle 2022 senesinde kavuşacağımız kesin gibi görünüyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ