Teknoloji Haberleri

TP-Link’ten Uygun Fiyatlı Yeni Konut Güvenlik Kamerası

Nerede olunursa olunsun evlerin ve evde bakıma muhtaç olan aile kullanıcılarının güvenliği çok önemli ve duyarlı bir konu. Bu nedenle evlerde …

TP-Link’ten Uygun Fiyatlı Yeni Konut Güvenlik Kamerası

Nerede olunursa olunsun evlerin ve evde bakıma muhtaç olan aile kullanıcılarının güvenliği çok önemli ve duyarlı bir konu. Bu nedenle evlerde güvenlik amaçlı kamera kullanımı giderek daha yaygın hale geliyor. TP-Link®, herkesin daha rahat erişebileceği akıllı ev serisi olan Tapo serisinde yeni bir kamerayı daha piyasaya sürdü. düşük fiyatlı olan Tapo C100 kamera, buna karşın güvenlik için gereken tüm donanımlara sahip bir ürün.

Hem gece hem gündüz çekim yapabilen Tapo C100, 1080p çözünürlükte yüksek kaliteli video çekiyor. Geceleri de 20 metreye kadar görüş mesafesi ile görüntü kaydedebilen kamera ile evler gece/gündüz güvende kalıyor. bunun yanısıra hareket algılama donanımıne sahip olan kamera, bir hareket algıladığında bildirim göndererek evsahiplerini uyarıyor. Bu tür durumlarda evde ışık ve ses efektleri varsa, bunlar devreye girerek istenmeyen misafirler korkutulabilir. bununla beraber evden çok uzaktayken de evi güvende tutmak mümkün oluyor. Kullanıcılar hareket algılama bölgelerini kendileri belirleyebiliyorlar. Yalnızca seçilen alanlarda hareket algılandığında bildirim geliyor. Bu özellik gereksiz bildirimleri engellemeyi sağlıyor.

İki Yönlü Ses İletmek Mümkün

Tapo C100 kamerada çift yönlü ses iletme donanımı bulunuyor. Evden uzaktayken yalnızca görüntüleri değil sesleri de dinlemek mümkün. bunun yanısıra iki yönlü ses iletme donanımı aracılığıyla evdekilerle sesli iletişim kurulabiliyor. Özellikle evde çocuğu ya da evcil hayvanı olanlar için bu özellik önemli. Çocuğa ya da evcil hayvana örneğin yapmaması gereken bir eylem gerçekleştirdiğinde sesli uyarı göndermek ya da onlara sevgi sözcükleri ileterek kaygılerini gidermek mümkün oluyor.

Tapo C100 kamera, güvenlik ve gizliliği bir arada sunuyor. Üründe yer alan Gizlilik Modu, mahremiyet sağlamaya yarıyor. Evde ya da bir odada gizlilik/mahremiyet sağlanmak istendiğinde bu mod çalıştırılarak kamera merceği fiziksel olarak kapatılabiliyor.

128GB kapasiteli micro SD kart desteği yer alan Tapo C100 kamera ile görüntüleri kaydetmek ve depolamak da mümkün. En unutulmaz anları kaydetmek ve paylaşmak için de bu kamera kullanılabiliyor.

Kameranın kurulumu ve kullanımı son derece kolay. TP-Link’in ücretsiz Tapo uygulaması aracılığıyla (Android ve iOS destekli) mobil cihazlardan kamera hem kurulabiliyor hem de her tür ayarı yapılabiliyor. Yine bu uygulama üstünden her yerden ve Sürekli evin kontrolü sağlanıyor; evvelki kayıtlar tarihe göre vb bulunup izlenebiliyor; aynı anda pek çok görünüm kontrol edilebiliyor.

Tapo C100 ev güvenlik kamerasının tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil 40 USD olarak açıklanıyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ