Haziran 17, 2021

Teknolojihaberleri

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha fazlasına dair en son haberler…

Türk lirası Erdoğan’ın sözleriyle yeniden saldırdı

USD / TL rekor seviyesinin altında işlem görüyor, ancak bu önemli bir kaba eğilimin ortaya çıktığı anlamına gelmiyor.

USD / DRI, geçen hafta Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın döviz çiftini yeni zirvelere çıkarmak için “ekonomik politika cesareti” konusundaki başka bir girişimiyle darbe aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, USD / TL’nin devam eden baskısına rağmen Türkiye’deki faiz oranlarının düşük kalması gerektiğinde ısrar ediyor. Teknik olarak USD / DROY1, kişi başına 8.75000 ile rekor bir seviye görüyorAziz ve 4Th Haziranda. Bu yazı itibariyle, USD / TL 8.63000’e yakın bir seviyede biraz daha düşük işlem görüyor.

USD / TL, spekülatörlerin tersine dönmek yerine trendleri takip etmelerine ve ara sıra meydana gelen artışlarla mücadele etmelerine olanak tanıyan oldukça değişken bir forex çiftidir. Ancak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türk lirası ve Türkiye’nin merkez bankası politikalarını daha fazla konuşmaya başladığı Şubat ayının üçüncü haftasından itibaren ABD doları/DRO daha da şiddetlendi.

Tüccarlar, 8.60000 ila 8.56000 kavşağa yakın mevcut desteği yakından izlemelidir. USD / TL değeri bu oranlara önemli ölçüde meydan okumuyorsa, başka bir pozitif davranış dozunun mağazada olduğunu gösterir. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duymak istediği bu değil, ancak Türkiye’deki pek çok kişi Erdoğan’a fikrini açıkça söylemesi için meydan okumayacak. Ancak, mevcut Türk ekonomi politikasını eleştirenlerin yapabileceği şey, Türk lirasının sağlığı üzerinde daha iyiye gitmeden önce işlerin daha da kötüleşeceği fikrine dayanarak ABD dolarını denemek.

Tüccarlar, mevcut destek seviyeleri göz önüne alındığında, alıcıları küçük düşüşlerde değerlendirmelidir. Tedbirli spekülatörler, bir dizi satın alma emrini yürütmek için 8.50000 ile 8.48000 arasında değişen güçlü negatif eylem ve dokunma oranları görmek isteyebilirler, ancak bu taktik sürekli bir sabır gerektirebilir.

Teknik ve davranışsal duyuların el ele gittiğine inanan agresif tüccarlar, bu zamanında gösterilebilir. USD / TL alım limit emirleri ile mevcut 8.62000 değerlerine yakın pozisyonlarda gezinmek, etiket-kar hedefleri olarak direnci hedeflerken sağlam bir sonuç verebilir. Spekülatörler önümüzdeki günlerde kesinlikle ABD doları / TL’den daha fazla oynaklık beklemeli ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması durumunda Türk lirasını daha da tetikleyebilecek duyarlılığını tekrar duyması şaşırtıcı değil.

READ  'Türkiye ve Kıbrıs Türk olmadan Doğu Akdeniz işbirliği mümkün değil'

Türk Lirası Kısa Görünüm:

Akım direnci: 8.70700

Mevcut destek: 8.56900

Yüksek hedef: 8.76000

En düşük hedef: 8.48000