Teknoloji Haberleri

Türkiye’de Yılın En Çok Kullanılan Uygulama ve Oyunları Seçildi

Türkiye’de Yılın En Çok Kullanılan Uygulama ve Oyunları Seçildi

Bir milyondan fazla kullanıcının güvendiği uygulama piyasa analizcisi App Annie, 2018 yılında Türkiye’nin en çok kullanılan uygulama ve oyunlarını seçti. Verilerinin doğruluğu ve kalitesi tüm dünyaya duyurmuş olan firmanın yayınladığı bu listede tanıdığımız bir çok isim de mevcut. Açıklanan liste ise aşağıdaki şekilde :

1. WhatsApp Messenger

Dünya üzerinde aylık yaklaşık olarak 1,5 milyardan fazla kullanıcıya sahip olan WhatsApp, bu kişilerin günlük iletişim ihtiyacını karşılamak için burada. SMS kavramını büyük bir oranda hayatlarımızdan çıkaran uygulamayı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.
2. Instagram

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram, Galeriminde ki fotoğrafları dünyaya açmamıza olanak sağlıyor. Kullanması tamamen ücretsiz olan uygulamada sadece kendi fotoğraflarınızı değil arkadaşlarınızın da fotoğraflarını görüp onları takip edebilirsiniz.
3. Facebook

İlk kurulduğunda amacı üniversite arkadaşlarının birbirini tanımasını sağlamak olan program beklenmedik bir şekilde dünya çapında büyüdü. Arkadaşlarınızın ve sizin sohbet edebileceği bir platform olarak kullanmanın haricinde dünyadaki üzürinde ki gelişmeleri takip edebileceğiniz bir portal olarak da kullanabileceğiniz bu uygulamayı tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.
4. Facebook Messenger

Facebook üzerinden mesajlaşmayı daha kolay bir hale getiren uygulama sayesinde arkadaşlarınızla mesajlaşabilir ve onlara ses, görüntü ya da video gibi medyaları gönderebilirsiniz. Uygulamanın, Facebook’un bir eklentisi olarak kullanıldığını da belirtelim.
5. Twitter

Son dakika haberlerinden tutunda spor, siyaset ya da günlük haberlere anında ulaşabileceğiniz platformda kendi fikirlerinizi de kolaylıkla paylaşabilirsiniz. Dünyada ne olup bittiğini anında öğrenmenizi sağlayan bu uygulama işinize çok yarayacaktır.

En çok oynanan oyunlar

1. Candy Crush Saga

Dünya üzerinde milyonları kendine bağlayan bu oyunda yapmanız gereken tek şey şu. Üç ya da daha fazla aynı cinsteki şekeri yan yana getirerek onları patlatın ve bölümleri geçin.

2. PUBG MOBILE

Bilgisayardaki başarısının ardından mobil platformu da ele geçiren PUBG, savaşı telefonlarınıza taşıyor. Takımınızı kurun, ekibinizi yönetin ve birinciliğe oynayın. Yeni oyun moduyla daha fazla sevilen oyunda eğer kendinize güveniyorsanız 99 kişiye tek başınıza da kafa tutabilirsiniz.

3. Clash of Clans

Köyünüzü kurup geliştirerek ve diğer köylere meydan okuyabileceğiniz strateji oyunlarının en önde gelenlerinden birisi olan uygulamayı ücretsiz oynayabilirsiniz.

4. 101 Okey

101 Okey ile okey keyfi elinizin altına geldi. Otomatik eşleşme yapan oyun sayesinde istediğiniz her an okey oynayabilir, adınızı lider tablosuna yazdırabilirsiniz.

5. Helix Jump

Yeni nesil labirent oyunu tahmin ettiğinizden daha basit. Kolay kontrolleri, zengin görsel efektleri ve kendine bağlayan oynanışıyla en yüksek skoru yapmaya çalışın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ