Teknoloji Haberleri

Türkiye’nin elektrikli araçlarını pistte izledik!

1-6 Eylül tarihleri içinde Körfez Yarış Pisti‘nde tertip edilen Efficieancy Challenge Elektrikli Araç Yarışları bitti. Organizasyon süresince …

1-6 Eylül tarihleri içinde Körfez Yarış Pisti‘nde tertip edilen Efficieancy Challenge Elektrikli Araç Yarışları bitti. Organizasyon süresince Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yarışı sıkı bir biçimde takip etti ve konuşma yaptığı sırada rektörlere uyarı yapmayı ihmal etmedi. Yarışı yerinde takip edenlerden biri de ShiftDelete.Net ailesi olarak biz olduk. Türkiye’nin elektrikli araçlarını izledik!

Türkiye’nin elektrikli araçlarını pistte izledik!

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan, sizler için hazırladığımız Efficieancy Challenge Elektrikli Araç Yarışları videosu ile sizleri baş başa bırakalım.

Teknofest içerisinde bu yıl 16. kez yapılan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve TÜBİTAK ortaklığı ile gerçekleştirilen Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları‘nda son gelindi. 38 farklı üniversiteden 48 ayrı takımın katılımı ile gerçekleşen yarışlar elektromobil ve hidromobil olmak üzere 2 ayrı kısımda yapıldı.

Elektrikli araç yarışmasında üçünlüğü Yıldız Teknik Üniversitesi elde ederken, ikincilik kürsüsüne Sakarya Uygulamalı Bilimlier Üniversitesi takımı çıktı. Elektromobil kategorisinde birincilik ise İstanbul Üniversitesi‘nin oldu. Etkinlik içerisinde teknik kategorilerden dizayna kadar farklı alanlarda ödüller sahiplerini buldu.

Katılan gençler Formula 1 İstanbul GrandPrix’sini izleyecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank etkinlik içerisindeki konuşmasında gençlere seslendi. Bundan sonraki senelerde organizasyonun İstanbul Park pistinde gerçekleştirileceğini ve 16. Efficiency Challenge’a katılan gençlerin yeniden organizasyon takvimine alınan Formula 1 İstanbul Grand Prix‘sine ücretsiz katılabileceklerini müjdeledi.

Teknofest içerisinde tertip edilen yarışlar hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ