Teknoloji Haberleri

TÜRKLERE ÖZEL YENİ EMOJİLER GELİYOR!

TÜRKLERE ÖZEL YENİ EMOJİLER GELİYOR!

 

Sosyal medya ağlarında ve mesajlaşma platformlarda gün içerisinde çok fazla kullandığımız ve her halimize ve durumumuza göre farklı tepkileri ifade etmek için kullanılan emojilere bir yenisi daha eklendi. Türk kullanıcılar için yeni bir emoji klavyesi tasarlayan girişimci Deniz Hotamışlıgil, uygulamanın Türkiye’nin ilk yerel emoji klavyesi olduğunu söyledi.

Türkçe mesajlaşmalarda ifade ve duygularımızı tam olarak anlatamadığımız ve bizim düşüncelerimizi tam anlamıyla anlatan emojiler olmaması üzerine fikrin ortaya çıktığını dile getiren Hotamışlıgil, Uygulamanın tasarımları ve çizgileri bana ait. Yazılım ve teknolojisini ise dünyaca bilinen pek çok uygulamayı yazan bir ekip üstlendi. 10 kişilik ekibin yarısı, aralarında Amerikalıların da bulunduğu yabancılardan oluşuyor dedi.

Emojum fikrini hayata geçirmeye karar verdiğimizde, emojilerin neler olacağına dair ihtiyaçtan doğan bir liste hemen oluştu. Bununla yetinmeyip Türkiye’de geniş bir pazar analizi yaptık ve insanımıza ihtiyaçlarını sorduk. Bu araştırma, Emojum yayınlanana kadar sürdü ve son dakikaya kadar eklemeler yaptık. Bundan sonra ise sözü kullanıcılarımıza bırakıyoruz. Yüzde yüz yerli Emojum hepimizin klavyesi. Bu fikir eminiz ki herkes tarafından fazlasıyla beğenilecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ