Teknoloji Haberleri

Twitch rakibi Facebook Gaming’ten telif anlaşması!

Oyun içeriği üreticilerinin bir numaralı sosyal paylaşım sitesi platformu olan Twitch, son zamanlarda müzik telifleri hakkında büyük sıkıntılar …

Twitch rakibi Facebook Gaming’ten telif anlaşması!

Oyun içeriği üreticilerinin bir numaralı sosyal paylaşım sitesi platformu olan Twitch, son zamanlarda müzik telifleri hakkında büyük sıkıntılar yaşamış ve Twitch Sings platformunu kapatma kararı almıştı.

Oyun içeriği üreticilerin yeni alternatiflerinden biri olan Sosyal paylaşım sitesi Facebook Gaming ise müzik telif hakları için büyük bir adım attı.

Twitch rakibi Sosyal paylaşım sitesi Facebook Gaming müzik şirketleriyle masaya oturdu

Sosyal paylaşım sitesi Facebook Gaming, hem YouTube hem de Twitch üstünden oyun içeriği üretenlerin en büyük sorunlarından birine, belki de en büyük yarasına merhem olmaya hazırlanıyor.

Buna göre Sosyal paylaşım sitesi Facebook, Universal, Sony, Warner, Kobalt, Merlin ve BMG gibi dev müzik şirketleriyle bir anlaşmaya vardı. Buna göre oyun içeriği paylaşanlar bazı şartlarla bu şirketlere ait olan lisanlı müzikleri içeriklerine ekleyebilecek.

Bu şartlara göre, içerik üreticisinin bu parçaları arka plan olarak kullanması gerekiyor. Yani müziği tek başına ya da ön plana çıkararak yayınlamak mümkün olmayacak. Tabii ki içeriğin bazı yerlerinde müzik sesinin yükselip ön plana çıkması buna dahil değil.

yalnızca bu sürelerin çok uzun olmaması gerekiyor. Sosyal paylaşım sitesi Facebook ise oyun içeriği platformunda içerik üreticilerine eklenebilecek parçaları da sunacak. hala bu anlaşmanın ayrıntıları ortaya çıkmış değil. Lakin Sosyal paylaşım sitesi Facebook büyük bir olasılıkla yaptığı düzenlemeyle, yayınladığınız parçaların nasıl kullanacağını daha ayrıntılı biçimde paylaşacaktır.

Bu anlaşma her ne kadar Sosyal paylaşım sitesi Facebook için önemli olsa da, Twitch gibi sektörün lokomotifi olan platformların da, müzik şirketleriyle anlaşmasının yolunu açabilir. bazı zaman yorumlar Google’ın da YouTube için böyle bir anlaşma yapabileceği şeklinde.

Şu an için içerik üreticilerinin en büyük sorunu, Sosyal paylaşım sitesi Facebook  aracılığıyla çözülmüş gibi görünüyor. Peki siz ne düşünüyorsunuz, Twitch rakibi, Sosyal paylaşım sitesi Facebook Gaming bununla beraber daha da popüler hale gelebilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ