Teknoloji Haberleri

Twitter yeni bir hack skandalıyla gündeme geldi

Geçtiğimiz aylarda patlak veren Sosyal paylaşım sitesi Twitter hack skandalı daha tazeliğini korurken, bir başka güvenlik açığı sorunu yaşandı …

Geçtiğimiz aylarda patlak veren Sosyal paylaşım sitesi Twitter hack skandalı daha tazeliğini korurken, bir başka güvenlik açığı sorunu yaşandı. bu kez skandalın hedefindeki isim Hindistan Başbakanı Narendra Modi oldu. Sosyal paylaşım sitesi Twitter yaptığı açıklamada Modi’nin kişisel kullanıcı hesabının hacklendiği belirtilirken, takipçilere kripto para fonlarına bağış yapılmasına yönelik bir dizi ileti atıldı.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter hack skandalı tüm hızıyla devam etmekte

Ünlü adlara yönelik hack saldırılarının son kurbanı Hindistan Başbakanı Narendra Modi oldu. Sosyal paylaşım sitesi Twitter, söz konusu hack faaliyetlerinin farkında olduğunu belirtirken hesabı güvence altına almak için adımlar attığının altını çizdi. bunun yanısıra saldırının Temmuz ayında Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimlerinde Donald Trump’ın karşısına çıkacak olan Joe Biden, Tesla’nın kurucusu Elon Musk gibi ünlü adlara yapılan müdahaleden sonra en kapsamlı Sosyal paylaşım sitesi Twitter ihlali olduğu açıklandı.

Söz konusu saldırıdan etkilenen hesabın Modi’nin 2,5 milyonluk kişisel web sitesiyle ilgili paylaşımlar yaptığı hesap olduğu bilgisine ulaşıldı. Başbakanın asıl kullandığı ve 61,8 milyonluk hesapta ise herhangi bir sorun olmadığı açıklandı.

Konuyla ilgili BBC’ye konuşan bir Sosyal paylaşım sitesi Twitter sözcüsü, “Durumu şu anda aktif olarak araştırıyoruz. Başka hesapların etkilenip etkilenmediğinin farkında değiliz” ifadelerini kullandı. Kısa süre sonra kaldırılan tweetlerde ise Hindistan’ın Tamamen doğal ve insan kaynaklı afetlerde halka destek sağlamak maksadıyla biriktirdiği Başbakanlık Ulusal Yardım Fonu’na (PM National Relief Fund) destek maksadıyla kripto para bağışı yapılması istendi.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ