Teknoloji Haberleri

Twitter’a tweet alıntılama özelliği geldi!

Sosyal paylaşım sitesi Twitter tüm kullanıcılarını kapsayacak yeni bir donanımıni test etmeye başladı. Sosyal paylaşım sitesi Twitter, retweet …

Sosyal paylaşım sitesi Twitter tüm kullanıcılarını kapsayacak yeni bir donanımıni test etmeye başladı. Sosyal paylaşım sitesi Twitter, retweet içerisine yorum eklemeye yarayan donanımı bundan sonra “tweet alıntılama” olarak adlandıracak. Tweet’e cevap vermekten farklı olarak bir görüş bildiren paylaşımların takip edilmesi kolaylaşacak. Tweet alıntılama olarak adlandırılan özellikten bir de video aktarıldı.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter tweet alıntılama donanımıni kullanıma sundu

Bildiğiniz üzere yorum içeren retweet’lerin takip edilmesi bazı zaman zor olabiliyor. Bu karmaşaya çözüm getiren Sosyal paylaşım sitesi Twitter ekibi, yorum içeren retweet’leri alıntı tweet olarak adlandırarak daha pratik hale getirdi. Artık herhangi bir tweet’e yapılan yorumları aynı tweet üstünden görebileceğiz.

Paylaşılan video, yeni donanımı oldukça basit bir biçimde anlatmış. Tweet’e cevap vermekten çok farklı olmayan bu özellik cevabı retweet olarak yapmamızı sağlıyor. Bu özellik benzer biçimde bulunuyordu Lakin bundan sonra takip edilmeleri kolaylaşacak. Yeni Sosyal paylaşım sitesi Twitter donanımıni kullanabilmek için eskiden olduğu gibi retweet butonuna tıklamalı, daha sonra “tweet alıntılama” butonuna tıklamalısınız.

Özellik hem web, hem de mobil kullanıcıları için kullanıma sunulmuş durumda. Eğer retweet sekmesinde bu donanımı göremiyorsanız uygulamanızın yahut tarayıcınızın güncel olduğundan emin olun.

Sizler bu donanımı yararlı buldunuz mu?

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ