Teknoloji Haberleri

Twitter’dan sürpriz bir retweet özelliği

Twitter’dan sürpriz bir retweet özelliği

Sosyal medya aracı olarak kullanılan ve ilk sıralarda yer alan Twitter’dan kullanıcılarına yeni bir retweet özelliği sürprizi.. Sosyal medyadaki en mühim anlık bilgi araçlarından biri durumunu alan sosyal medya aracı Twitter, değişik bir özellik üzerinde çalışmalar yapıyor. Amerikalı firma, uzun zamandır üyelerinin bir tweetin yorum içeren ve içermeyen tüm retweetlerini rahatlıkla görmelerine yarayacak bir özelliği test ediyor.

Söz konusu yenilik, tüm dünyayı kasıp kavuran K-Pop grubu BTS’in hayranı @jinepiphany tarafından tespit edildikten sonra, Twitter’ın ürün sorumlusu Kayvon Beykpour tarafından doğrulandı.

ÇOK YAKINDA ÖZELLİK YÜKLENECEK
Webtekno’dan Berk Baylançiçek’in aktardığına göre, Beykpour, konuya ilişkin yaptığı paylaşımda, “Bunu, bugün başlayan testin bir parçası olarak sunduk. Tüm Retweetleri herhangi bir tweetin yorumları ile kolayca görebilirsiniz. Deneyimleme şansınız olduysa ne düşündüğünüzü bize bildirin” ifadelerini kullandı.

Çoğu Twitter kullanıcısı henüz bu yeni özelliğe sahip olmasa da, sosyal medyadaki pek çok insan söz konusu yenilik sebebiyle bir hayli heyecanlı. Şimdiye kadar, bir gönderinin retweetlerinde başkalarının ne söylediğini görmek isteyen kullanıcılar genellikle Quoted Replies uygulamasını kullanırlardı. Oldukça yararlı bir uygulama olmasına rağmen, Twitter’ın yeni özelliği resmi olarak yayınlandığında uygulamanın kullanılması için hiçbir sebep kalmayacak.

Twitter’ın test sürecinin ne kadar süreceği veya kaç kişi ile gerçekleştirildiği net değil, ancak Beykpour, bir Twitter kullanıcısına verdiği cevapta, yeni özelliğin “yakında” herkese sunulacağını ifade etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ