Teknoloji Haberleri

Ubisoft’tan PlayStation 5 için şaşırtan argüman

PlayStation 5 için hazırlanan geriye dönük uyumluluk donanımı hayal edildiği gibi olmayabilir. PlayStation 4 oyunlarını destekleyeceği söylenen …

PlayStation 5 için hazırlanan geriye dönük uyumluluk donanımı hayal edildiği gibi olmayabilir. PlayStation 4 oyunlarını destekleyeceği söylenen bu konsolun diğer PlayStation modelleri adına hazırlanan oyunları çalıştırıp çalıştırmayacağı hala belli değil.

Ubisoft tarafından hazırlanan destek sayfasında PlayStation 4 oyuncuları ile PlayStation 5 oyuncularının çevrim içi oyunlarda beraber vakit geçirebileceği söylendi. Buradan hareketle Assassin’s Creed Valhalla ve Watch Dogs: Legion gibi oyunların geriye dönük uyumluluk donanımıne uygun olan oyunlar içinde yer aldığını aktarabiliriz.

PlayStation 5 geriye dönük uyumluluk donanımı ile üzebilir

Fransız oyun geliştiricisi, PlayStation 5 modellerinde yalnızca PlayStation 4 oyunlarının oynanabileceğini Lakin diğer PlayStation konsolları için piyasaya sürülen oyunların oynanamayacağını sözlerine ekledi Xbox Series X ise Xbox 360 ve Xbox oyunlarını çalıştıracak.

Sonbahar sezonunda piyasaya sürülmesi beklenen PlayStation 5, konsol sektöründeki macerasına Spider-Man: Miles Morales isimli oyun ile başlayacak. Şu anda bu oyun için sipariş verilebiliyor.

Sony’nin yeni ürünü piyasaya sürülür sürülmez oyuncular ile tanışacağı söylenen oyunlar içinde Ratchet and Clank: Rift Apart da bulunuyor. Japon firma Ubisoft’un iddiasına hala cevap vermedi.

Eğer bu iddia doğrulanırsa PlayStation 5 modellerinin Xbox Series X ailesinde yer alan konsollar karşısında güç kaybedeceğini şimdiden tahmin edebiliriz. Sony’den önümüzdeki günlerde bu konu ile ilgili bir açıklama gelebilir.

Yeni nesil konsollardan neler bekliyorsunuz?

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ