Teknoloji Haberleri

Uçan otomobil Toyota SkyDrive testi gerçekleşti

Toyota geçtiğimiz yıllarda uçan araba üzerine çalışma yürüttüğünü açıklamıştı. Gerçekleştirilen testler neticesinde uçan araba Toyota SkyDrive …

Toyota geçtiğimiz yıllarda uçan araba üzerine çalışma yürüttüğünü açıklamıştı. Gerçekleştirilen testler neticesinde uçan araba Toyota SkyDrive havada kalmayı başardı.

Uçan araba Toyota SkyDrive testi başarıyla geçti

Birçok bilim kurgu filmine konu olan ve kişilerın merakla beklediği uçan arabalar nihayet gerçek oluyor. bu hususta çalışma yapan şirketler içinde yer alan Toyota, yeni aracı ile uçuş denemesi yaptı.

SD-03 adı verilen model, test pilotu ile bir süre havada kalmayı başardı. Toyota test sahası çevresinde gerçekleştirilen uçuş hala otonom olmasa da istediğimiz işlemleri gerçekleştirebildi.

Dünyanın en ufak elektrikli dikey iniş ve kalkış aracı (VTOL) olarak nitelendirilen SD-03, motor arızası olsa bile güvenli bir biçimde iniş yapabilmesi için 8 adet rotor bulunmaktadır.

Uçan arabaların hayatımıza adapte olması uzun sürecek gibi görünüyor. Firma, 2020 yılı sonuna kadar test alanı haricinde yapılacak uçuşlar için onay almayı planlıyor.

2023 yılına kadar iki koltuklu ticari modeli piyasaya sürmeyi planlayan Toyota, Japonya’nın uçan taksiler ile ilgili yapmış olduğu zaman çizelgesine uygun bir biçimde ilerliyor.

Yeni geliştirilen araçlar ile hem trafik problemina hem de seyahatleri hızlandırmayı planladıklarını söyleyen ytesirliler, bu husustaki çalışmalarını hızlandıracaklarının altını çizdi.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ