Teknoloji Haberleri

Vergi değişiklikleri nedeniyle AppStore’da fiyatlar yükseliyor!

Apple dün, uygulamaların ve uygulama içi satın almaların fiyat aralıklarında yaşanacak değişiklikler ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Vergi …

Vergi değişiklikleri nedeniyle AppStore’da fiyatlar yükseliyor!

Apple dün, uygulamaların ve uygulama içi satın almaların fiyat aralıklarında yaşanacak değişiklikler ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Vergi değişiklikleri sebebiyle değişik ülkelerde AppStore fiyatlandırma değişiklikleri gerçekleştirilecek. Apple bu hususta geliştiricileri bilgilendirmeye başladı.

Fiyatlar Değişiyor

Şili, Meksika, Suudi Arabistan ve Türkiye’de fiyatlar değişiyor.

Geliştiriciler, “Uygulama Mağazası” satışlarından elde ettikleri gelirin buna göre ayarlandığını ve gelirin vergi hariç fiyat üstünden hesaplandığını görecekler.

“Uygulama Mağazası” gelirleri, vergi değişiklikleri sebebiyle Almanya, Fransa, İtalya ve Birleşik Krallık’ta da yeniden ayarlanacak, Lakin “Uygulama Mağazası” fiyat aralıkları değişmeyecek.

Geliştiriciler, gelecek değişikliklere hazırlanmak için Apple’ın geliştirici sitesinden güncellenmiş fiyat tablolarını indirebiliyorlar. 

Geliştiriciler, uygulamaların, aboneliklerin ve uygulama içi satın alımların fiyat aralıklarını değiştirebilir ve istenirse mevcut aboneler için fiyat aralıkları korumayı seçebilirler. 

Apple, fiyat değişikliklerinin “önümüzdeki birkaç gün içinde” yayınlanacağını söylüyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ