Teknoloji Haberleri

Virgin Galactic Space Plane İle İlk Yolcusunu Uzaya Ulaştırıyor

Virgin Galactic Space Plane İle İlk Yolcusunu Uzaya Ulaştırıyor

Turizm’in öncüsü  Virgin Galactic,  ikinci kez uzay uçaklarını uzaya gönderdi ve uçuş sırasında üç kişiyi de ticari astronot için kullanmaya başladı. Bu sürücülerden biri, Virgin Galactic’in ilk test yolcularıydı, Virgin Galactic’te, aracın iki pilotuyla birlikte uçuş yapan baş astronot hocası Beth Moses.

Virgin Galactic’in uzay uçağı VSS Unity, yolcuları birkaç dakika ağırlıksızlık yaşayabilecekleri alanın kenarına çekmek için tasarlanmıştır. Ancak geçen yılın sonuna kadar, araç henüz Dünya’nın atmosferini ihlal etmedi.

Şirket bu tarihi uçuş yolunu California Mojave dışında yapılan bir testle sorunsuz şekilde başardığını gösterdi. Her zamanki gibi, VSS Unity, devasa uçak , WhiteKnight Two tarafından ilk 45.000 feet ilk irtifada havaya fırlatıldı. Bu uçuşun iki pilotu Dave Mackay ve Mike “Sooch” Masucci, uzay aracının motorunu ateşledi ve aracın şimdiye kadarki en yüksek seviyesi olan 89.90 mil (89.9 kilometre) rakıma fırlatıldı. Test sırasında araç, kanat hızlarını değiştirmeden   ses hızının üç katına çıktı.Virgin Galactic’in kurucusu Richard Branson , çalışmalarının devam ettigini insanları  merak içinde bırakan uzay turizm için tüm kontrollerin yapıldığını ve yaz aylarında uçmayı umut ettiğini ayrıca bunu başarabileceklerini söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ