Teknoloji Haberleri

Vivo’unun birinci akıllı saatinin tasarımı ortaya çıktı

Giyilebilir teknolojinin sevilen cihazlarından olan akıllı saatlerin pek çok çeşidi bulunuyor. Bunlardan birisini ise yakın zaman evvel ortaya …

Vivo’unun birinci akıllı saatinin tasarımı ortaya çıktı

Giyilebilir teknolojinin sevilen cihazlarından olan akıllı saatlerin pek çok çeşidi bulunuyor. Bunlardan birisini ise yakın zaman evvel ortaya çıkan bir video ile görmüş oluyoruz. Zira Vivo Watch ile yeni bir alternatif getiriyor. Peki, Vivo Watch sahip olduğu özellikleri nasıl olacak?

Vivo Watch sahip olduğu özellikleri ve hakkında bilinen diğer detaylar

Vivo Watch’un resmi tanıtım videosuyla tasarımı ortaya çıkmakta. Vivo geçen hafta, Vivo Watch adlı ilk akıllı saatini 22 Eylül’de Çin’de piyasaya süreceğini doğrulamıştı. İlk akıllı saati için heyecanlı olan Vivo’dan tanıtım videosu geldi. Videoda akıllı saat Aslını söylemek gerekirse klasik saat görünümünde ve yuvarlak bir dizayna sahip. Paslanmaz çelik bir kasaya sahip olan akıllı saatin, şıklıktan ödün vermek talep edenlere hitap edeceği görülüyor.

Cihazın sağ tarafında iki fiziksel düğme bulunuyor. Bu iki düğme, her iki varyantta farklı tasarımlarla karşımıza çıkabilir. Vivo Watch, deri ve kauçuk kayış seçenekleriyle kullanıcılarla bulaşacak.

Vivo Watch’un 42 mm ve 46 mm kadran seçenekleriyle gelmesi bekleniyor. Akıllı saatin ortalama 18 günlük pil ömrü sunması ise beklenen diğer özellikler içinde yerini alıyor. Cihazın 5W şarj ile desteklenmesinin yanında bünyesinde WearOS bulunmayacak gibi duruyor. Akıllı saat için FunTouchOS bulunacak deniyor.

Akıllı saatte NFC, Bluetooth 5.1,  optik kalp atış hızı ölçme sensörü bulunacakken kandaki oksijen kıymetini ölçebilmesi de bekleniyor. Dört kayış seçeneğiyle karşımıza çıkacak Vivo’nun ilk akıllı saati, 147 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacak gibi duruyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ