Teknoloji Haberleri

Vodafone Hisse tanıtıldı; 18 yaş sonu bulunmuyor!

Corona virüs salgını Daha sonra mobil ödeme çözümlerinin önemi bir kez daha yaşandı. Paraya dokunmaya gerek kalmadan ödeme yapmayı sağlayan bu …

Corona virüs salgını Daha sonra mobil ödeme çözümlerinin önemi bir kez daha yaşandı. Paraya dokunmaya gerek kalmadan ödeme yapmayı sağlayan bu çözümlere Vodafone Pay ile bir yenisi daha eklendi.

Vodafone Pay fiziksel kart olarak temin edilebiliyor!

Sosyal ödeme donanımı aracılığıyla dostlarınızla beraber katıldığınız etkinliklerin harcamalarını ortak bir biçimde ödeyebiliyorsunuz. Misal verilecek olursa bir doğum günü için yapılan harcamayı, 4 arkadaş aralarında ödemeye karar verebiliyor ve sosyal ödeme üstünden kimin ne kadar borcunun kaldığı kolaylıkla görülebiliyor.

Vodafone’un bu mobil ödeme sistemi ile 7/24 para transferi yapabiliyorsunuz.

18 yaş sınırı bulunmayan Vodafone Pay’i 12 yaş üstü herkes kullanabiliyor ve istediği takdirde fiziksel kart temin edebiliyor. Kredi kartı donanımı taşımayan bu ön ödemeli kartlar, Vodafone mağazalarından temin edilebilecek. 2020/21 mali yılı içerisinde 1 milyon Vodafone Pay kullanıcısına ulaşılması hedefleniyor.

Vodafone Pay ile bankalara 7/24 para transferi yapılabilecek!

DenizBank ve VISA ortaklığında geliştirilen Vodafone Pay mobil ödeme hizmetinde şu anda bulunmayan, Lakin yakın zamanda kullanıma sunulması beklenilen birçok özellik bulunuyor. Bunlardan kısaca bahsedecek olursak;

Fiziksel kart aracılığıyla temassız ödeme yapılması ve İstanbul Kart – Ankara Kart gibi ulaşım kartlarına bakiye yükleme gelecek olan ilk özellikler içinde bulunuyor. Vodafone faturalarına ek olarak elektrik, su, Tamamen doğalgaz gibi hizmetlerin faturalarını ödemenin yanı sıra, oyunlar için e-pin satın almak mümkün hale gelecek. Bunlara ek olarak bankalara 7/24 IBAN ile para transferi yapılabilecek.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ