Teknoloji Haberleri

Vodafone Red tarifeleri 2020

Vodafone Red tarifeleri 2020

Türkiye’nin dijitalleşmesine önderlik etme prensibiyle faaliyet gösteren Vodafone, dijitalleşme vizyonunun öncüsü haline gelen ve bu sene 10. yıl dönümünü kutlayan Vodafone Red çatısı altında kullanıcılarına yenilikçi ürün ve hizmetler sunmaya sürdürüyor. Red kullanıcılarının gün geçtikçe yükselen dijitalleşme isteklerini karşılamayı amaçlayan Vodafone, sektörde bir ilke imza atarak, en çok beğenilen uygulamaların sınırsız kullanılabilecek yeni portföyünü açıkladı.

Vodafone Red’in 4 farklı tarifeden oluşan yeni portföyünde WhatsApp, Sosyal paylaşım sitesi Facebook, Instagram, YouTube, Sosyal paylaşım sitesi Twitter, Spotify ve Sosyal paylaşım sitesi Facebook Messenger uygulamaları sınırsız olarak ve hiçbir ek işlem yapmadan kullanılabilecek. Red’liler, WhatsApp ve Sosyal paylaşım sitesi Facebook Messenger üstünden sesli ve görüntülü aramalarını da sınırsız gerçekleştirebilecek. Red’liler bunun yanısıra, 23 Vodafone ülkesinde yaşayan sevdikleriyle hiçbir ek ücret ödemeden 120 dakika konuşabilecek, yurt içinde ise Vodafone’lularla ve sabit hatlarla sınırsız sesli görüşme yapabilecek. Ayda 59 TL‘den başlayan fiyatlarla sunulan yeni Red tarifelerinin internet içeriği ise 20 GB‘dan başlayacak.

Vodafone Red’in yeni portföyünün tanıtıldığı online toplantıda konuşan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, şunları belirtti:

“Vodafone Red, yalnızca tarifelerden oluşan bir dünya değil. Müşterilerimizin uçtan uca iletişim gereksinimlerini karşılarken, onlara seyahatten ulaşıma, eğlenceden yeme içmeye kadar pek çok alanda bunun yanısıralıklar paylaşıyoruz. Salgınla beraber değişen yaşam tarzlarını da göz önüne olarak Red müşterilerimizin hayatını kolaylaştıracak yeni bir adım daha atıyoruz. Red dünyasını sınırsız uygulamalarla genişletiyoruz. Bu, aynı zamanda onuncu yılımızı da taçlandıracak bir yenilik olacak. ‘Herkes yapar ama Red’li sınırsız yapar’ diyoruz. Bu yeniliğimiz, sektörde bir ilk olacak. Yeni Red portföyümüzde müşterilerimiz WhatsApp, Sosyal paylaşım sitesi Facebook, Instagram ve YouTube gibi en çok beğenilen uygulamaları sınırsız olarak ve hiçbir ek işlem yapmaya gerek kalmadan kullanacak. Salgın döneminde, görüntülü ve sesli aramalar hepimizin hayatında çok daha büyük yer almaya başladı. Bu alışkanlıkların uzun vadeli olacağını öngöze çarpıyor. Bu kapsamda Red’lilere WhatsApp ve Sosyal paylaşım sitesi Facebook Messenger üstünden sesli ve görüntülü aramaları da sınırsız gerçekleştirme imkânı paylaşıyoruz. Vodafone olarak, Red müşterilerimizin hayatını kolaylaştıracak bunun yanısıralıklar sunmaya devam edeceğiz.”

Aylık internet kullanımı 15,3 GB oldu

Online toplantıda Vodafone Red’in son bir yılı da değerlendirildi. Buna göre, Vodafone Red bunun yanısıralıklarını 1 yılda 483 bin müşteri kullandı. Vodafone Red’lilere 400 milyon TL’si yurtdışı faydalarıyla, 36 milyon TL’si GSM dışı yararlarla ve 4,8 milyon TL’si içerik servisleri ve sponsorluklarla olmak üzere 440 milyon TL’yi aşan bunun yanısıralık sağlandı. Red’liler, son 1 yılda 698 milyon GB mobil internet kullandı, 32 milyar dakika konuştu, 3,5 milyar SMS attı. Aylık internet kullanımı ortalama 15,3 GB’a ulaşan Vodafone Red’liler, normal bir faturalı tarife kullanıcısına göre 3,6 kat daha fazla internet kullandı. Red kullanıcılarının %77’si aktif olarak her ay Vodafone Yanımda’yı ziyaret ederek işlemlerini bu uygulama üstünden dijital bir biçimde gerçekleştirdi.

Red’liler, yurt dışını ararken 265 milyon TL tasarruf etti

Vodafone Red’liler 23 ülkedeki ev, cep ve iş mobil cihazlarını tarifelerindeki her yöne dakikaları kullanarak aramaya da devam etti. Son 1 yılda Vodafone Red’lilerin aylık ortalama %8’i yurt dışını aradı. en çok Almanya, Fransa ve Hollanda’yı arayan Vodafone Red’liler, yurtdışını Türkiye’yi arar gibi arayarak 265 milyon TL tasarruf etti. Diğer yandan, tarifelerdeki ses, internet ve SMS haklarını 104 ülkede Türkiye’deki gibi özgürce kullanma olanağı sunan Her Şey Dahil Pasaport – Dünya hizmetini son 1 yılda 363 bin kişi kullandı.

Salgında data kullanımı %18 arttı

Koronavirüs salgınının Türkiye’de de görülmesi ve “evde kal” çağrısı ile beraber Vodafone Red’lilerin de teknoloji kullanım oranları arttı. Salgın sürecinde mobil data kullanımlarında %18’lik artış görülen Red’liler, Şubat-Mart-Nisan aylarını kapsayan zamanda Vodafone TV’de 5 milyon saatin üstünde kullanım yaptı. Red’lilerin 23 Vodafone ülkesi yönünde yaptığı aramalar %19, WhatsApp kullanımı ise %48 arttı.

12 ay süresince ücretsiz Vodafone TV paketi

Vodafone, salgın döneminde Red kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak değişik aksiyonlar da aldı. Bu kapsamda, yurtharicindeki Red’liler için Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Çağrı Merkezi’ne yapılan aramalardan ücret alınmadı. Red’lilere 12 ay süresince ücretsiz Vodafone TV paketi sunuldu ve TV kullanımlarını daha kolay yapabilmeleri için 2 GB internet armağan edildi. Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üstünden paylaşılan online eğitimler için Red kullanıcılarına 6 GB ücretsiz data yüklendi. Diğer yandan, Red’lilere salgın zamanınce tüm işlemlerini dijital platformlardan yapabileceklerine dair bilgilendirmeler yapıldı.

Vodafone Red tarifeleri 2020

en uygun vodafone faturasız tarifeler – enuygun

Vodafone faturalı Paketler

Vodafone tarife Değişikliği

Vodafone Red Avantajları

Vodafone kampanya

Vodafone Red sinema

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ